Galeria mistrzów fotografii w Częstochowie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Galeria mistrzów fotografii w Częstochowie!

Galeria mistrzów fotografii w Częstochowie!

Fanów fotografii zapraszamy do Częstochowy! Zapraszamy na wernisaż prac nagrodzonych na Grand Press Photo 2011!

Fanów fotografii zapraszamy do Częstochowy! Zapraszamy na wernisaż prac nagrodzonych na Grand Press Photo 2011!

Konkurs Grand Press Photo organizowany jest juz po raz siódmy przez miesięcznik „Press” . To wystawa 156 najlepszych zdjęć prasowych ubiegłego roku.

Jury przewodniczył zwycięzca World Press Photo z 1996 roku, amerykański fotoreporter Lucian Perkins . Jego zdjęcia również można zobaczyć na wystawie.

Oprócz niego w jury zasiadali: Marek Kowalczyk („Newsweek Polska”), Chris Niedenthal, Andrej Reiser (Czech Press Photo), Piotr Wójcik („Gazeta Wyborcza”).

Zwycięzcą tegorocznej edycji Grand Press Photo został Jacek Waszkiewicz z Agencji Fotograficznej Reporter. Jego fotografia zrobiona na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie podczas walki o krzyż postawiony tam w hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku została wybrana Zdjęciem Roku. Laureat jest młodym, zaczynającym dopiero karierę zawodową fotoreporterem.

Autor Zdjęcia Roku otrzymał 10 tys. zł, najnowszą lustrzankę firmy Nikon – D5100 (w zestawie z obiektywem Nikkor 18-55 mm), talon na paliwo Verva, zaproszenie na Festiwal Birofilia 2011 i kamizelkę Nikona.

W tym roku, po raz pierwszy w historii Grand Press Photo, oceniano fotokasty , czyli formy multimedialne oparte na fotografii. Prace w tej kategorii oceniało osobne jury w składzie: Magdalena Wadowska – dziennikarka Polskiego Radia Kraków; Maciej Janiszewski – członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów; Piotr Janowski – reżyser i operator; Leszek Szurkowski – fotograf, grafik, wykładowca. Spośród 32 zgłoszeń do finału przeszło 12 fotokastów. Można je obejrzeć na stronie

Fotografie będzie można oglądać od 4 listopada do 12 grudnia w Galerii Teatru S w parkingu podziemnym Domu Handlowego Schott, Al. Kościuszki 1.

Gościem specjalnym będzie fotoreporter Jacek Waszkiewicz, autor Zdjęcia Roku w konkursie Grand Press Photo.

ZAPRASZAMY!