Koncert Wspomnień - Czerwone Gitary w piosenkach Krzysztofa Klenczona » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Koncert Wspomnień – Czerwone Gitary w piosenkach Krzysztofa Klenczona

Koncert Wspomnień – Czerwone Gitary w piosenkach Krzysztofa Klenczona

Czerwone Gitary oraz ich goście 12 listopada zagrają koncert upamiętniający 30 rocznicę śmierci i 70 rocznicę urodzin Krzysztofa Klenczona.

Czerwone Gitary oraz ich goście 12 listopada zagrają koncert upamiętniający 30 rocznicę śmierci i 70 rocznicę urodzin Krzysztofa Klenczona.

Ta legendarna grupa zagra największe przeboje muzyka, Krzysztofa Klenczona , będącego liderem Czerwonych Gitar w latach 1965 – 1970. To pierwszy w historii zespołu koncert, na którym będzie można usłyszeć piosenki tylko z repertuaru artysty. Na jego twórczość składają się zarówno utwory ekspresyjne jak i nastrojowe, liryczne ballady. Przeboje takie jak: „Kwiaty we włosach”, „Historia jednej znajomości” czy „Matura”, śpiewają już trzy pokolenia Polaków.

Koncert będzie trwał dwie godziny, a w programie zabrzmią piosenki muzyka z okresu jego współpracy z zespołami Czerwone Gitary oraz Trzy Korony, a także utwory, które powstały podczas jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy w swojej historii Czerwone Gitary będą również akompaniowały wszystkim wykonawcom zaproszonym do udziału w koncercie.

Nadchodzący koncert, jak wszystkie występy Czerwonych Gitar, z pewnością dostarczy widzom wielu wyjątkowych wzruszeń , a jego szczególny charakter czyni go koncertem wyjątkowym.

Wśród wielu gości zaproszonych do udziału w koncercie, będą członkowie najbliższej rodziny Krzysztofa Klenczona oraz osoby współpracujące z nim w czasie, kiedy powstawały jego największe przeboje.

Koncert odbędzie się 12 listopada o godzinie 18.00 w Sali Kongresowej.

Polecamy!