Strona Główna > Weekend w Twoim mieście: Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa

Weekend w Twoim mieście: Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa

Dzisiaj zaczyna się weekend (19.01 – 22.01), czas relaksu to nie tylko odpoczynek w domu, to przede wszystkim wydarzenia kulturalne. Polecamy najciekawsze imprezy, które będą odbywać się w ten weekend w Waszym mieście.

Dzisiaj zaczyna się weekend (19.01 – 22.01), czas relaksu to nie tylko odpoczynek w domu, to przede wszystkim wydarzenia kulturalne. Polecamy najciekawsze imprezy, które będą odbywać się w ten weekend w Waszym mieście.

LUBLIN

Otwarcie wystawy Violi Głowackiej – Fryzjer, Kelnerka i inni

Piątek, godz. 18:00

Zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę lubelskiej malarki Violi Głowackiej. Maluje obrazy, w których posługuje się własnym wizerunkiem, kobiety uwikłanej i negocjującej ze światem, szukającej własnej tożsamości. Swoje zanurzenie w rzeczywistość traktuje jako stan bezruchu, zamyślenia czy nostalgii. Specyficzny rodzaj zawieszenia staje się tu przekazem związanym z niemożnością, niemocą i egzystencjalnymi rozterkami.

POZNAŃ

Gospel w teorii

Piątek, godz.19:00

Już dzisiaj w kawiarni Sweet Surrender będziecie mieć niepowtarzalną okazję spotkać się z Brianem Fentressem i Richardem Lawrence’em – muzykami gospel. Podczas spotkania będziecie mieli okazję poznać twórczość panów, a także zdobyć niezbędne informacje na temat muzyki gospel.

IV Noc fanów zespołu Metallica

Sobota, godz. 19:00

Dla miłosników mocniejszych brzmień jest to pozycja obowiązkowa. W poznańskim klubie Blue Note odbędzie się IV noc fanów twórczości Metalliki. Podczas spotkania odbędzie się projekcja teledysków oraz śpiewanie najpopularniejszych utworów kapeli ze Stanów.

SZCZECIN

Piosenki retro we współczesnych wykonaniach

Niedziela, godz. 18:00

Już w niedzielę wieczorem w Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jak drogie są wspomnienia: Niech to zostanie między nami . Dzięki nim macie możliwość poznania piosenek retro, rodem z teatrzyków i przedwojennych kabaretów. Tym razem artyści śpiewać będą piosenki Mariana Hemara.

WARSZAWA

Spacer „Warszawskie Ground Zero”

Sobota, godz. 10:00

Każdy mieszkaniec Warszawy był z tysiąc razy w centrum miasta. Jednak zapewne mało kto w codziennym biegu zatrzymuje się i ogląda to miejsce z pozycji obserwatora, turysty. Już w sobotę TPPiK zabierze Was na kilku godzinny spacer po centrum Warszawy. Wraz z przewodnikiem zobaczycie najpopularniejsze arterie, poznacie najnowocześniejsze budynki oraz poznacie historię wielu zabytków.

Życzymy kulturalnie udanego weekendu !