Weekend w Twoim mieście: Poznań, Szczecin, Katowice, Lublin » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Weekend w Twoim mieście: Poznań, Szczecin, Katowice, Lublin

Weekend w Twoim mieście: Poznań, Szczecin, Katowice, Lublin

Mimo straszliwych mrozów, pierwszy weekend lutego zapowiada się naprawdę gorąco! Zamiast siedzieć w domu, trzeba ciepło się ubrać i wyruszyć w miasto – koniecznie!

Mimo straszliwych mrozów, pierwszy weekend lutego zapowiada się naprawdę gorąco! Zamiast siedzieć w domu, trzeba ciepło się ubrać i wyruszyć w miasto – koniecznie!

POZNAŃ

Święto książki dla dzieci i młodzieży

Już w ten weekend będziecie mieli okazję wziąć udział w XI edycji poznańskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Mnóstwo nowości wydawniczych, spotkań z autorami książek, a także wystawy, warsztaty i zabawy dla dzieci oraz podróż Bajkowym Tramwajem! Te interaktywne spotkania z książką tylko w Poznaniu od piątku, 3 lutego!

Targi Książki potrwają do niedzieli, 5 lutego.

SZCZECIN

W ten weekend w Szczecinie ruszają Nowe Horyzonty Tourneé. Z tej okazji w szczecińskim kinie Pionier będziecie mieli możliwość obejrzeć najlepsze filmy 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Nie zabraknie filmów nagrodzonych na festiwalach w Berlinie czy Cannes.

Pokazy filmowe w ramach festiwalu potrwają do 9 lutego.

KATOWICE

Wystawa malarstwa Anny Marii Rusinek

W galerii Szyb Wilson oglądać można wystawę prac artystki młodego pokolenia – Anny Marii Rusinek. Jej specjalność to ciepłe pejzaże, pełne odwołań do śląskich motywów. To ciekawa propozycja dla wszystkich wielbicieli sztuki i nie tylko.

Wystawę można oglądać do 29 lutego.

LUBLIN

Muzyczny spektakl w Filharmonii Lubelskiej

sobota, godz. 17

W tę sobotę warto wybrać się do Filharmonii Lubelskiej na spektakl pt. „Wieczór niePerwersyjny”. Na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Basię Stępniak-Wilk, pochodzącą z Lublina piosenkarkę i Anię Rusowicz. Usłyszymy utwory z płyty „Muzyczna bombonierka” – Wieczór nieperwersyjny”, wydanej przez Basię wraz z młodymi, krakowskimi muzykami. Polecamy!

Życzymy kulturalnie udanego weekendu!