Weekend w Twoim mieście: Kraków, Lublin, Wrocław, Gdańsk » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Weekend w Twoim mieście: Kraków, Lublin, Wrocław, Gdańsk

Weekend w Twoim mieście: Kraków, Lublin, Wrocław, Gdańsk

Przed nami kolejny mroźny weekend lutego. Macie już plany na te wolne dni? Radio Złote Przeboje przygotowało dla Was kilka świetnych pomysłów, jak je spędzić!

Przed nami kolejny mroźny weekend lutego. Macie już plany na te wolne dni? Radio Złote Przeboje przygotowało dla Was kilka świetnych pomysłów, jak je spędzić!

KRAKÓW

Wystawa Eva i Adele „Artysta=dzieło sztuki”

MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zaprasza na niesamowitą i kontrowersyjną wystawę, na której będziemy mogli oglądać niemiecką parę. Te dwie kobiety same siebie traktują jako dzieło sztuki.

Na wystawie zostanie zaprezentowana dokumentacja fotograficzna, kostiumy oraz video.

Wystawę można oglądać do 29 kwietnia.

LUBLIN

Spotkanie autorskie z Danielem Grzeszkiewiczem w Chatce Żaka

sobota, godz. 10:30

W sobotę będziecie mieli okazję spotkać Daniela Grzeszkiewicza, twórcę komiksów. Spotkanie będzie połączone z promocją albumu komiksowego „Gedeon zebrany”. Album został wydany z okazji 14-lecia pracy artystycznej autora. Zawiera bonus w postaci prac stworzonych przez uczestników Warsztatów Komiksu. Grzeszkiewicz jest ilustratorem magazynu „Science fiction. Fantasy i horror”, ilustruje też książki.

WROCŁAW

Camané wystąpi z Anną Marią Jopek

sobota, godz. 20:00

Już w ten weekend w Synagodze pod Białym Bocianem będzie można usłyszeć najważniejszy głos fado czyli Camané. Wokaliście pochodzącemu z Portugalii towarzyszyć będzie nasza rodzima gwiazda – Anna Maria Jopek. Koncert odbędzie się w ramach Ethno Jazz Festival.

GDAŃSK

Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski na Ołowiance

niedziela, godz. 17:00

Tym razem w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej usłyszymy niesamowity duet – wystąpią Turnau&Sikorowski. Ci artyści znakomicie się uzupełniają. Turnau to znany i lubiany przez polską publiczność muzyk i wokalista, autor utworów takich jak „Bracka” czy „Cichosza”. Jego partnerem muzycznym na tym koncercie będzie legendarny lider zespołu Pod Budą i autor tekstów wielu piosenek, m.in. „Bardzo smutnej piosenki retro”.