Weekend w Twoim mieście: Wrocław, Białystok, Katowice » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Weekend w Twoim mieście: Wrocław, Białystok, Katowice

Weekend w Twoim mieście: Wrocław, Białystok, Katowice

Choć w ten weekend ma być zimno i deszczowo niech nie zachęca Was to do biernego spędzania czasu w domowym zaciszu. Wyjdźcie z domu, jak zawsze będzie działo się wiele kulturalnych przedsięwzięć!

Choć w ten weekend ma być zimno i deszczowo niech nie zachęca Was to do biernego spędzania czasu w domowym zaciszu. Wyjdźcie z domu, jak zawsze będzie działo się wiele kulturalnych przedsięwzięć!

Wrocław

31 marca, godz. 10:00

Kiermasz wielkanocny

Przepiękne pisanki zdobione różnymi technikami, palmy wielkanocne, baranki, ptaszki, ręcznie wykonane kwiaty i inne ozdoby wielkanocne można będzie kupić na kiermaszu wielkanocnym, na który zapraszamy w najbliższą sobotę do wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Białystok

1 kwietnia, godz. 16:00

Kabaret Paranienormalni

Kabaret, którego nie trzeba przedstawiac nikomu, zarówno fanom rozrywki, jak i przypadkowym osobom. Już w niedzielę będziecie mieć niepowtarzalna okazję zobaczyć ich najlepsze skecze w Białostockiej Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Katowice

30 marca – 1 kwietnia

Dotknij teatru

Dotknij teatru to obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, odbywającego się w tym roku już po raz 51.Projekt został zainicjowany przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku. Narodził się z pomysłu Grupy Inicjatywnej, a liderem i koordynatorem był Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi. Była to i jest nadal inicjatywa pionierska w skali kraju, przewiduje bowiem nieporównywalnie szersze działania niż organizowane w innych miastach akcje Nocy Teatrów.

Teatr Gry i Ludzie, Aleja Niepodległości 2, Katowice.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2012

Organizowane pod hasłem Turystyka GLOBalnie – 30 marca -1 kwietnia 2012

Dziś o 18, rozpoczynają się międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2012. Organizowane przez Centrum Targowe FairExpo potrwają do niedzieli 1 kwietnia. Podczas targów swoje oferty na powierzchni ponad 5500m2 zaprezentuje blisko 300 wystawców z 15 krajów; Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Litwy, Maroko, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Turcji, Węgier i Polski. Targi obejmą oferty touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk, ośrodków Prezentowane oferty skierowane będą zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta. Regionem Partnerskim katowickich targów turystycznych jest Podkarpackie, a Partnerem Regionalnym sąsiadujące z Katowicami Siemianowice Śląskie. Stoiska narodowe oraz największe atrakcje turystyczne zaprezentują Dominikana, Czechy, Indonezja, Maroko, Słowacja, Tunezja, Turcja, Norwegia i Węgry. Obecne będą uzdrowiska Cieplice, Świeradów – Czerniawa, Uzdrowiska Galicyjskie, Polska Grupa Uzdrowisk, Iwonicz, Krynica, Rymanów, Szczawnica, Świnoujście, Swoszowice, Priessnitz oraz Ustroń. Wśród touroperatorów i biur podróży.

Trzydniowy program imprezy urozmaicą liczne pokazy artystyczne, m.in. Śląska Gala – obejmie recital Joanny Bartel i występ aktora, podróżnika znanego m.in. z serialu M jak Miłość, autora książek o tanim podróżowaniu, Pana Tadeusza Chudeckiego, Artystów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, opowieści Mieczysława Bieńka – górnika, który po wypadku w kopalni postanowił odmienić życie i wyruszył na podbój świata. Teraz pisze o wyprawach książki i dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Bilety wstępu : 10 zł normalny, 5 zł ulgowy (młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści), 15 zł rodzinny (rodzice i dzieci). Godziny otwarcia pt 10:00-17:00, sob 10:00-18:00, nd 10:00-16:00 www.glob.fairexpo.pl

ZAPRASZAMY!

Życzymy kulturalnie udanego weekendu!