Strona Główna > Nowa płyta zespołu Queen „A Night At The Odeon – Hammersmith 1975”!

Nowa płyta zespołu Queen „A Night At The Odeon – Hammersmith 1975”!

Brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 roku w Londynie, powraca z nową płytą „A Night At The Odeon – Hammersmith 1975”. Premiera albumu odbędzie 20 listopada 2015 roku.

Brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 roku w Londynie, powraca z nową płytą „A Night At The Odeon – Hammersmith 1975”. Premiera albumu odbędzie 20 listopada 2015 roku.

Wyjątkowy, transmitowany na żywo w telewizji BBC koncert odbył się 24 grudnia 1975 w londyńskim Hammersmith Odeon . Wydarzenie było niejako zwieńczeniem najbardziej ekscytującego roku w karierze zespołu Queen . Swoją wielką trasą koncertową, która obejmowała Europę , Amerykę i Japonię , zespół przypieczętował swój status globalnej gwiazdy rocka. Dlatego też świąteczne show zostało przygotowane z prawdziwym rozmachem ze spektakularną jak na owe czasy oprawą wizualną, czy specjalnie na tę okazję wypożyczonym dekadenckim białym fortepianem Bechsteina.

Jednak dla Queen jak zawsze zresztą było ważne, by kosztowna produkcja i ekscentryczne kostiumy Freddiego nie przyćmiły samego występu. W Hammersmith Odeon Queen dali doskonały popis swoich umiejętności. Będąc w szczytowej formie zaprezentowali 15 utworów z pierwszych czterech wizjonerskich płyt w swojej dyskografii, a także 4 covery rock’n’rollowych klasyków.

Wersja CD zawiera 2 dodatkowe utwory z koncertu, które zespół wykonał na bis, podczas gdy kamery zostały już wyłączone. Na szczęście koncert równocześnie był transmitowany w radiu BBC1, dzięki czemu ocalał pełen zapis audio tamtego wydarzenia. Wersje DVD i Blu-ray zawierają za to bonusowy materiał w postaci 22-minutowego wcześniej niepublikowanego wywiadu z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem oraz rzadko oglądany materiał „Live At The Budokan – Japan 1975” .

Super Deluxe Box Set zawiera ponadto nagrania z próby w Hammersmith Odeon , o których istnieniu nikt poza samym zespołem nie wiedział. Ówczesny prezenter BBC, Bob Harris, tak wspomina po latach świąteczny występ zespołu: