Biała sobota w Centrum Onkologii w Warszawie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Biała sobota w Centrum Onkologii w Warszawie

Biała sobota w Centrum Onkologii w Warszawie

Już w najbliższą sobotę w warszawskim Centrum Onkologii można wykonać bezpłatne badania i skorzystać z zajęć edukacyjnych. Instytut organizuje tak zwany Dzień Otwarty, w związku z obchodami „Października – miesiąca walki z rakiem piersi”.

Już w najbliższą sobotę w warszawskim Centrum Onkologii można wykonać bezpłatne badania i skorzystać z zajęć edukacyjnych. Instytut organizuje tak zwany Dzień Otwarty, w związku z obchodami „Października – miesiąca walki z rakiem piersi”.

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych.

Wydarzenie, zwane także Białą Sobotą, zaplanowano na dzień 22 października 2016 roku.

Akcja odbędzie się w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 w godzinach między 9.00 a 14.00. Tego dnia osoby ubezpieczone będą miały możliwość skorzystania z szerokiego zakresu badań i konsultacji.

Badania skierowane w szczególności do kobiet:

– Panie w wieku między 25 a 59 rokiem życia zapraszamy na profilaktyczne badanie cytologiczne;

– Panie w wieku między 50 a 69 rokiem życia które, w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii, zapraszamy na badanie piersi mammografem;

– Panie spoza grupy wiekowej objętej profilaktyczną mammografią będą mogły skorzystać z badania piersi wykonywanego przez lekarza onkologa, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości z badania mammograficznego (dla Pań powyżej 40 roku życia).

Propozycja dla wszystkich – tego dnia:

– w gabinecie Poradni Profilaktyki Nowotworów Skóry możliwe będzie skorzystanie z badania znamion dermatoskopem; – udzielane będą porady przez psychoonkologa, – udzielane będą porady dla osób chcących rzucić palenie tytoniu, – dokonywany będzie pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi; – prowadzone będą działania edukacyjne w zakresie badań profilaktycznych (w tym nauka techniki samobadania piersi) oraz prewencji pierwotnej nowotworów.

Podczas akcji, przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, osobom zainteresowanym wydawać będą dane dostępowe do konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W celu rejestracji na badania niezbędny jest dowód osobisty.

Badania skierowane są do osób ubezpieczonych.

Więcej informacji o Dniu Drzwi Otwartych udzielą Państwu pracownicy Centrum Onkologii-Instytutu dostępni pod numerem telefonu: 22 546 31 12.

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!