Koncert Night of the Proms w Łodzi za nami! [GALERIA] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Koncert Night of the Proms w Łodzi za nami! [GALERIA]

Koncert Night of the Proms w Łodzi za nami! [GALERIA]

Night of the Proms to cykl koncertów, który od 30 lat cieszy się olbrzymią popularnością w Europie. To co widzowie zobaczyli w Łodzi 25 marca potwierdziło tylko wysoką jakość koncertowego cyklu! Artyści dali z siebie wszystko! To było niezapomniane muzyczne show!

Night of the Proms to cykl koncertów, który od 30 lat cieszy się olbrzymią popularnością w Europie. To co widzowie zobaczyli w Łodzi 25 marca potwierdziło tylko wysoką jakość koncertowego cyklu! Artyści dali z siebie wszystko! To było niezapomniane muzyczne show!

Night of the Proms został stworzony przez dwóch belgijskich studentów Jana Verecke’ego i Jana Van Esbrpoekena w 1985 roku. Po raz pierwszy odbył się w Antwerpii Sportpaleis w Belgii 19 października 1985 r.

To wszystko udało się podczas tegorocznego koncertu w Łodzi!

GWIAZDY TEGOROCZNEJ EDYCJI

UB40

– zostali ogłoszeni gwiazdą tegorocznej edycji Night of the Proms. UB40 jest jednym najpopularniejszych zespołów reggae na świecie. Sprzedali ponad 70 mil płyt. Uważa się, że zespół na nowo na nowo zdefiniował gatunek reggae. Czterokrotnie byli nominowani do nagrody Gammy za najlepszy album reggae. Swoją muzyką podbili serca słuchaczy w każdym wieku na całym świecie, dzięki takim przebojom jak „Red Red Wine” czy „(I Can’t Help) Falling in Love with You”. Ich występ na Night of the Proms związany jest z promocją albumu Unplugged, którego premiera byłą w listopadzie ubiegłego roku.

Anastacia

– autorka takich przebojów jak Left Outside Alone czy I’m Outta Love. Amerykańska wokalistka przez całą swoją karierę sprzedała blisko 50 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Wokalistka swoją pierwszą płytę „Not that Kind” wydała w 2000 roku, promował ją singiel „I’m Outta Love”, który momentalnie stał się popularny i znalazł się naszczycie przebojów wielu krajach m.in we Francji , Belgii, Austrii czy w Niemczech. W 2014 roku artystka wydała swój szósty album „Resurrection”, który zdobył uznanie dużej liczby fanów i krytyków. Rok później ukazała się jej płyta „Ultimate Collection”, w której zostały zawarte najlepsze utwory wokalistki. Piosenkarka brała udział w zagranicznych edycjach Night of the Proms m.in w Belgii i Holandii.

Ronan Keating

– to irlandzki wokalista popowy, kompozycji i frontman już nie istniejące zespołu Boyzone. Wydał jedenaście solowych albumów i cztery z zespołem. W 2000 roku wydał debiutancki album „Rochan”, którego promowały takie single jak „When You Say Nothing At All” i „Life Is A Rollercoaster”, odniosły one ogromny sukces i zajmowały pierwsze miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. W lutym 2016 roku wydał swój dziesiąty album „Time of my Life”, który promowały takie single jak „Let Me Love You”, „Breathe”,”As Long as We’re in Love” oraz „In Your Arms”. W zeszłym roku artysta wystąpił w niemieckiej edycji Night of the Proms.

Jonh Miles

– to brytyjski muzyk rockowy, autor tekstów i kompozytor. Karierę rozpoczął w 1970 r. Do tej pory wydał 10 albumów. Jego najpopularniejsze utwory to „Remember Yesterday” i „Slow Down” czy „It Was a Very Good Year”, natomiast utwór „Music” nieoficjalnie jest nazywany hymnem Night of the Proms. W imprezie bierze udział od samego początku jej istnienia. W 2009 roku został wydany album „The Best of John Miles at the Night of the Proms”.

Margaret

– to polska piosenkarka i autorka tekstów. Zadebiutowała na runku fonograficznym w 2013 roku minialbumem „All I Need”, który promował singiel „Thank You Very Much”. Piosenka odniosła ogromny sukces. Zajęła 3 miejsce w najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce oraz znalazła się listach w Niemczech, Austrii czy we Włoszech. w 2014 roku ukazała się jej pierwszy pełny album „Add the Blonde”. Singiel z tej płyty „Cool Me Down” pokrył się platyną. W 2016 roku piosenkarka brała udział w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji gdzie zajęła 2 miejsce. Margaret jest też laureatką wielu nagród m.in Najlepszego Artysty MTV Music Awards 2015 czy Super Artysty bez Granic KFPP Opole 2014. Na Night of the Proms piosenkarka ma wystąpić w duecie z jedną zagranicznych gwiazd. Z którą? Na razie organizatorzy milczą w tej sprawie.

Natalie Choquette

– to kanadyjska śpiewaczka operowa. Sprzedała ponad 100 tys. albumów. Kanadyjska śpiewaczka operowa jest ceniona za oryginalne interpretacje klasycznych utworów. Sopranistka urzeka talentem, poczuciem humoru i kreatywnością a najbardziej wyjątkowym sopranem koloraturowym. Choquette występowała w najważniejszych operach na świecie. Na polskiej edycji Night of the Proms wystąpi po raz pierwszy. Wcześniej uczestniczyła w cyklach tych koncertów m.in. w Belgii czy Holandii.

Orkiestra Il Novecento

– grupa została założona w 1991 roku przez dyrygenta Roberta Groslota . Muzycy z doskonałą precyzją łączą i mieszają różne wieki i style muzyczne. W jednej chwili grają muzykę klasyczną by w następnej oczarować słuchaczy muzyką popularną. Licząca 75 osób orkiestra bierze udział w Night of the Proms od 1991 roku. W zagranicznych edycjach grali z takimi muzykami jak: Céline Dion, Zucchero, Angie Stone czy James Brow.W tegorocznej edycji Night of the Proms wystąpią pod dyrekcją Alexandry Arrieche .

Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej

– chór został założony ok. 1951 roku. Pierwszy chór działał z przerwami 10 lat. Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej został wznowiony w 1991 roku przez studentów wydziału Elektrycznego. Początkowo w chórze śpiewali tylko mężczyźni ale po roku stał się chórem mieszanym. Na przestrzeni lat kierowało chórem 10 dyrygentów. Od 1993 roku kierownikiem artystycznym chóru jest dr hab. Jerzy Rachubiński , pod którego kierownictwem zespół odniósł wiele sukcesów w kraju i za granicą. Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej w latach 2014 i 2015 wziął udział w koncertach z serii Night of the Proms .

NA NIGHT OF THE PROMS ZAPROSIŁO WAS RADIO ZŁOTE PRZEBOJE!