Dobra praca czeka! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dobra praca czeka!

Dobra praca czeka!

Szukasz pracy? A może chcesz zmienić dotychczasową? Sprawdź, w których dziedzinach brakuje pracowników!

Szukasz pracy? A może chcesz zmienić dotychczasową? Sprawdź, w których dziedzinach brakuje pracowników!

Rynek pracy się zmienia. Zmienia się także forma szukania pracy. Dziś większość pracodawców ogłasza się w internecie. Dla nas, poszukujących, to dobra opcja. Wygodna i szybka. Przekonało się do tego już ponad 3,5 miliona ludzi!

Dobra praca czeka! Wostatnim roku brakowało pracowników. W których sektorach?

W województwie mazowieckim to administracja, księgowość i finanse oraz obsługa klienta. Poszukiwaniu tu są także przedstawiciele handlowi. Jeśli chodzi o sektor „księgowość i finanse”, specjalistów poszukują także firmy z województw dolnośląskiego, małopolskiego oraz zachodniopomorskiego. W województwach wielkopolskim i śląskim potrzebni są wykwalifikowani pracownicy budowlani.

Na co przede wszystkim zwracamy uwagę przeglądając ogłoszenia?Pierwszym i głównym kryterium jest oczywiście wysokość wynagrodzenia. Dla ponad połowy z nas ważny jest rodzaj umowy oraz lokalizacja pracy. W ogłoszeniach powinniśmy znaleźć również wymagania, jakie będą nam stawiane oraz godziny pracy.Jeśli pracodawca uwzględni te kryteria w swoim ogłoszeniu, chętniej na nie odpowiadamy.

Kiedy wniektórych dziedzinachbrakuje rąk do pracy, to potencjalni pracownicy zaczynają dyktować warunki! Przy poszukiwaniu nowej pracy warto przyjrzeć się informacji o benefitach. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia, pracodawcy oferują czasem pakiety świadczeń, pakiet socjalny, system premiowy, anawet służbowe auto lub mieszkanie.