Bobby McFerrin wystąpi w Warszawie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bobby McFerrin wystąpi w Warszawie!

Bobby McFerrin wystąpi w Warszawie!

Bobby McFerrin po serii koncertów w Stanach Zjednoczonych i Europie 13 maja 2018 roku zagra koncert w Polsce.

Bobby McFerrin po serii koncertów w Stanach Zjednoczonych i Europie 13 maja 2018 roku zagra koncert w Polsce.

Obdarzony czterooktawową skalą głosu McFerrin, jeden z najbardziej znanych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych. Od urodzenia miał kontakt z muzyką na żywo, jego ojciec był pierwszym w historii czarnoskórym śpiewakiem, który dostał angaż w nowojorskiej Metropolitan Opera, wcześniej zarezerwowanej wyłącznie dla białych artystów.

Zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku („Don't Worry, Be Happy”) wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w jego karierze projektem “Circlesongs”. Obok Gwiazdy wystapią: Joey Blake, Dave Worm oraz 12 wokalistów a cappella wybranych specjalnie na tę okazję.

Bobby wystąpi razem z dwoma zaufanymi członkami swojej rewolucyjnej grupy wokalnej a capella Voicestra: tenorem i wokalnym perkusistą Davidem Wormem i basem Joeyem Blakem. Ci trzej mistrzowie muzycznych akcji razem poprowadzą Circlesongs, utwory chóralne oparte na sugestywnych groovach, spontanicznie komponowane co wieczór i śpiewane przez 12-głosowy zespół miejscowych śpiewaków – a czasami przez całą widownię.

Bobby McFerrin „Circlesongs” to zaproszenie na muzyczną przygodę, po której nic już nie pozostanie takie, jak przedtem. Wspaniała wokalna frazeologia Bobby'ego – zawołania i odpowiedzi „call and response”, globalne rytmy, strzeliste melodie, bujne harmonie, zabawne dźwięki, wymyślony język, cisza, modlitwy i śmiech – przypomina nam, jak wspaniale jest cieszyć się życiem i porozumiewać się ze sobą, czynić radosny hałas.

Śpiewacy a cappella, beatboxerzy i wokaliści wszelkich maści uważają Bobby'ego McFerrina za inspirację. Ludzie jazzu i muzyki klasycznej podziwiają jego nowatorską technikę i ducha. Jego występy, solowe i wspólne – z wiolonczelistą Yo-Yo Ma, pianistami Chickiem Coreą i Herbiem Hancockiem, orkiestrami Filharmonii Wiedeńskiej i Nowojorskiej oraz ochotnikami z publiczności na całym świecie – są legendarne.

Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

13 maja 2018, godz. 19:00 (niedziela)Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, Warszawa

Bilety w cenach: 109 zł (strefa 4), 159 zł (strefa 3), 219 zł (strefa 2), 259 zł (strefa 1)
Bilety dostępne na:www.eventim.pl,www.eBilet.pl, www.ticketclub.pl, a także w sklepach siedzi Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt.

Organizator: