Rodzinne weekendy w Parku Zatorland! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Rodzinne weekendy w Parku Zatorland!

Rodzinne weekendy w Parku Zatorland!

Nie masz jeszcze pomysłu na majówkę? Chciałbyś wypocząć i jednocześnie zapewnić świetną rozrywkę swoim dzieciom? Wybierz się na rodzinną wycieczkę do Zatora! Miejscowość ta znajduje się niedaleko Wadowic i Oświęcimia. Łatwo tam dojedziesz od strony Krakowa czy Katowic. Znajdziesz tam największy w Europie Środkowej Park Ruchomych Dinozaurów Zatorland. Gwarantujemy, że Ty i Twoje dzieci będziecie się tam fantastycznie bawić.

Nie masz jeszcze pomysłu na majówkę? Chciałbyś wypocząć i jednocześnie zapewnić świetną rozrywkę swoim dzieciom? Wybierz się na rodzinną wycieczkę do Zatora! Miejscowość ta znajduje się niedaleko Wadowic i Oświęcimia. Łatwo tam dojedziesz od strony Krakowa czy Katowic. Znajdziesz tam największy w Europie Środkowej Park Ruchomych Dinozaurów Zatorland. Gwarantujemy, że Ty i Twoje dzieci będziecie się tam fantastycznie bawić.

Na powierzchni ponad 15 ha w Zatorland znajdziemy Lunapark i trzy parki tematyczne: Park Dinozaurów, Park Mitologii oraz Park Owadów.

Jeśli nie macie ochoty przemieszczać się pieszo między Parkami, możecie wsiąść do turystycznej ciuchci, która podwiezie Was do wybranego miejsca.

Warto również dodać, że wszystkie atrakcje są wliczone już w cenę biletu, więc taki wyjazd na pewno nie uszczupli zbyt mocno domowego budżetu.

Pobyt w Parku Ruchomych Dinozaurów przeniesie Was miliony lat wstecz, do czasów, kiedy na ziemi królowały dinozaury. Przez las poprowadzono ścieżkę edukacyjną, która pozwala zapoznać się zponad 100 gatunkami różnych dinozaurów. Przyjrzycie się tam jednemu znajwiększych drapieżników, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi – Tyranozaurowi Rexowi oraz największej nowej atrakcji – ogromnemu Argentynozaurowi, który mierzy ponad 35 metrów długości i 9 metrów wysokości. Na końcu ścieżki edukacyjnej znajdziecie Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym przyjrzycie się kolekcji skamieniałych zwierząt oraz poznacie proces powstawania skał iminerałów.

Park Mitologii umożliwia poznanie z bliska z greckich bogów, herosów i mitycznych bohaterów. Spotkanie ze światem helleńskim jest tym przyjemniejsze, że można się z nim zapoznawać zpokładu tramwaju wodnego. Wśród figur na jeziorze zobaczymy rzucającego gromami Zeusa, boginię mądrości – Atenę czy Syzyfa, który wtacza głaz na szczyt góry. Od tego roku można w tym Parku również podziwiać Cyklopa – jednookiego olbrzyma, który mierzy 5 metrów i porusza się. Dzieci na pewno będą mieć dużą frajdę z wejścia do środka konia trojańskiego czy ze sterowania za pomocą specjalnego panelu tańczącymi fontannami. Wasze pociechy mogą tutaj też poszaleć w parku linowym i na placu zabaw.

A czy widzieliście kiedykolwiek gigantyczne owady? W Parku Owadów zobaczycie je powiększone do takich rozmiarów, że z łatwością dostrzeżecie szczegóły, które normalnie Wam umykają. Przyjrzycie się m.in. biedronce, motylowi i ruchomemu karaluchowi. Jeżeli zaś jesteście fanami egzotyki, na pewno zaciekawi Was wystawa wypreparowanych owadów, pochodzących zróżnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii, Maroka, Rosji i wielu innych. W gablotach znajdziecie m.in. pająki, motyle, chrząszcze i cykady. Znajdujący się na obrzeżach Parku Owadów dom do góry nogami przyprawi Was o zawrót głowy.

W Lunaparku czeka Was beztroska zabawa. Możliwości relaksu macie tam wiele, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Możecie obejrzeć film w kinie 5D Extreme, odwiedzić salon gier i pobawić się sterowanymi łódkami. Dzieci mogą pohasać na świeżym powietrzu, zjeżdżając na zjeżdżalniach, skacząc na trampolinach czy kręcąc się na karuzelach. Gratką będzie też dla nich przejażdżka dinocoasterem.

Jeżeli korzystając z licznych atrakcji zgłodniejecie, możecie wrzucić coś na ząb wDinogastronomii znajdującej się na terenie Parku. Zaś gdybyście nie zdążyli zobaczyć wszystkich atrakcji wciągu jednego dnia, możecie przenocować w bazie noclegowej River Park i następnego dnia kontynuować odkrywanie Parku Zatorland.

Spędzenie czasu w Parku Zatorland to gwarancja uśmiechu na twarzy Twojej i Twojego dziecka. Zabawa na świeżym powietrzu jest tam bezpieczna i rozwija ciekawość świata. Odpoczynek tam, to nie tylko wspaniała rozrywka, ale i sposób na poszerzenie wiedzy twoich dzieci.

Park Zatorland /

ul. Parkowa 7, 32-640 Zator

polub nas na