Zapraszamy na 4. Bieg im. Stanisława Tyma! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zapraszamy na 4. Bieg im. Stanisława Tyma!

Zapraszamy na 4. Bieg im. Stanisława Tyma!

Radio Złote Przeboje objęło patronatem imprezę, która upamiętnia wyczyn Ryszarda Ochódzkiego, bohatera filmu „Miś” Stanisława Barei.

Radio Złote Przeboje objęło patronatem imprezę, która upamiętnia wyczyn Ryszarda Ochódzkiego, bohatera filmu „Miś” Stanisława Barei.

To już 4. edycja wyjątkowej imprezy sportowej, podczas której zawodnicy wbiegają na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 30 czerwca 2018 r. kilkuset śmiałków będzie mogło zmierzyć się w tej niezwykłej konkurencji kojarzącej się z filmem „Miś” Stanisława Barei.

30 pięter Pałacu skutecznie weryfikuje przygotowanie kondycyjne i sprawnościowe zawodników, przed którymi kilka klatek schodowych, 793 stopnie, zmienne wysokości pięter i…. kręta droga na sam szczyt.

W imprezie może wziąć udział każdy, a nagrody przewidziano nie tylko dla najlepszych – organizatorzy planują także wyróżnić zdobywcę 63. miejsca, które w tym roku będzie miejscem specjalnym z okazji urodzin wiecznie młodego Pałacu Kultury.

Impreza odbędzie się w sobotę, 30 czerwca w godz. 10.00-14.00. Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta m.st. Warszawy, a cała impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz – Waltz.

Nagrody przewidziano nie tylko dla najlepszych. Oprócz zwycięzców (3 pierwszych zawodników w kategorii mężczyzn oraz kobiet) planujemy także wyróżnić zdobywcę 63. miejsca, które w tym roku będzie miejscem specjalnym, z okazji kolejnych urodzin wiecznie młodego Pałacu Kultury. Wyróżniony zostanie także najstarszy zawodnik.

Dodatkową atrakcją Biegu będzie start służb mundurowych i ratownictwa rywalizujących w oddzielnej kategorii.

Miejsce startu oznaczone będzie dmuchaną bramą na Płycie Głównej, przed wejściem głównym do PKiN. Meta znajduje się na 30 piętrze, w Sali Gotyckiej. Przy mecie znajduje się punkt pomocy medycznej oraz wydawana będzie woda. Zawodnicy zjeżdżający z 30 piętra korzystają z windy.

Przy odbiorze pakietu startowego należy posiadać dokument tożsamości oraz złożyć deklarację uczestnictwa. Podpisując deklarację uczestnictwa zawodnik składa oświadczenie, że jego stan zdrowia umożliwia udział w imprezie.

Pakiet startowy zawiera:

• okolicznościową koszulkę techniczną, w której zalecany jest start,
• numer startowy z bezzwrotnym chipem do pomiaru czasu
• agrafki do przypięcia numeru startowego,
• worek sportowy,
• pakiet ulotek od Sponsorów

Zawodnicy na mecie otrzymają medal okolicznościowy.

Program zawodów:

godz. 8.00 – otwarcie biura zawodów – szatnia główna
godz. 10.00 – oficjalne otwarcie Biegu Tyma
Pierwszego zawodnika wystartuje Stanisław Tym (do potwierdzenia) – tuż po otwarciu imprezy (zgodnie
z harmonogramem startów).
W pierwszej 20 podbiegną aktorzy TEATRU 6 P.
Ok. godz. 12.30 – starty drużyn służb mundurowych
Ok. godz. 13.00 – ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców – Pani Prezydent dostała od nas zaproszenie
Ok. godz. 14.00 – zakończenie zawodów

Regeneracja:

Na uczestników będzie czekała strefa regeneracji GREEN COFFEE NERO, a w niej lemoniady i mrożone herbaty przygotowywane na miejscu na bazie świeżo wyciskanych soków i bez konserwantów. Organizatorzy zadbali także o właściwą odbudowę tkanki mięśniowej zawodników po wysiłku. Na stanowisku z masażem, przygotowanych przez Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie, będzie można skorzystać z regeneracyjnego
masażu.

Tradycyjnie już sobotni upał złagodzi „Warszawska Kranówka” od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie SA.

Zapraszamy!