Strona Główna > Wakacyjna apteczka Radia Złote Przeboje

Wakacyjna apteczka Radia Złote Przeboje

Kostium kąpielowy, ręcznik, klapki, kapelusz… Lista rzeczy, które pakujemy do walizki nie ma końca. Czy podobnie jest z wakacyjną apteczką?

Kostium kąpielowy, ręcznik, klapki, kapelusz… Lista rzeczy, które pakujemy do walizki nie ma końca. Czy podobnie jest z wakacyjną apteczką?

Złapanie w ostatniej chwili apteczki domowej, czy samochodowej, bez przeglądania zawartości to nierozsądny pomysł.

Apteczka ma pomagać w sprawach nagłych i niewymagających interwencji specjalisty. Powinna być dobrana indywidualnie w zależności od tego komu ma służyć, jaki jest kierunek i charakter naszego wypoczynku.

Jednak niezależnie od charakteru wyjazdu, w wakacyjnej apteczne nie powinno zabraknąć kilku podstawowych elementów. Przede wszystkim leków przyjmowanych stale.Niewielki nadmiar przyda się na wypadek konieczności przedłużenia pobytu.

Kolejnym punktem obowiązkowym jest termometr. Zazwyczaj sami jesteśmy w stanie rozpoznać gorączkę, ale jak jest wysoka – już nie. A od tego zależy dalsze postępowanie. W apteczce nie może zabraknąć też leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Krem z filtrem to konieczność, nie tylko dla planujących wakacyjne plażowanie. Podobnie jak środki opatrunkowe i płyny do dezynfekcji ran.

Częstym problemem są zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W związku z tym warto mieć leki rozkurczowe, krople żołądkowe oraz preparaty zalecane w przypadku biegunki.

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj cyklu „Zdrowo i Stylowo”!

Sponsorem audycji jest: