Wyjątkowa szansa na wsparcie uwięzionego reżysera! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wyjątkowa szansa na wsparcie uwięzionego reżysera!

Wyjątkowa szansa na wsparcie uwięzionego reżysera!

Sieć kin Helios zaprasza na seans filmowy „Proces: Federacja Rosyjska vs Oleg Sencow” w ramach cyklu Kino Konesera. Cały przychód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinie Olega Sencowa.

Sieć kin Helios zaprasza na seans filmowy „Proces: Federacja Rosyjska vs Oleg Sencow” w ramach cyklu Kino Konesera. Cały przychód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinie Olega Sencowa.

Pokazy wstrząsającej historii reżysera skazanego na 20 lat łagru odbędą się w poniedziałek, 23 lipca 2018 o godzinie 18:30, we wszystkich kinach sieci.

Filmy prezentowane w ramach cykluKino Koneserato najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzom czas spędzony w kinach Helios, ale również wzbogacić ich o nowe wartości i przeżycia.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się projekcja wyjątkowego obrazu wreżyserii Askolda Kurova. „Proces: Federacja Rosyjska vs Oleg Sencow” to estońsko-polski film dokumentalny, opowiadający historię ukraińskiego reżysera skazanego przez wojskowy sąd Rosji na 20 lat łagru o zaostrzonym rygorze za rzekomą działalność terrorystyczną. Oleg nigdy nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, bronił się odważnie i bez cienia wahania.

Reżyser obserwuje bezduszne procedury procesu oraz wysiłki rodziny, przyjaciół iprawników Olega, by ocalić go od więzienia. Śledztwo Kurowa stopniowo odsłania absurd i przerażającą historię o tym, jak można stać się ofiarą bezlitosnej machiny państwowej. Film pokazuje także solidarność świata filmowego wobec sprawy Sencowa. Wkampanię narzecz jego uwolnienia zaangażowali się m.in.: Agnieszka Holland, Ken Loach, Pedro Almodóvar, atakże Europejska iPolska Akademia Filmowa.

Helios zaprasza wszystkich kinomanów na ten wyjątkowy seans. Całyprzychód ze sprzedaży biletów polski koproducent filmu – Message Film, przekaże rodzinie Olega Sencowa.

Szczegóły oraz bilety dostępne są na stronie: www.helios.pl/proces.