Magda Gessler w kuchni Przyjaciół Świata » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Magda Gessler w kuchni Przyjaciół Świata

Magda Gessler w kuchni Przyjaciół Świata

20 października 2018 roku w hotelu Vienna House Andel’s Lodz odbyła się XI kolacja charytatywna Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”.

20 października 2018 roku w hotelu Vienna House Andel’s Lodz odbyła się XI kolacja charytatywna Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”.

W tym roku autorką kolacji była

Występy muzyczne, pokazy taneczne, czy licytacja przedmiotów przekazanych przez znane osoby to tylko część atrakcji, o jakie zadbały organizatorki wydarzenia. W kolacji uczestniczyło ponad 500 osób. Na szczytne cele inicjatywy uzbierano łącznie ponad 200000 tysięcy zł.

Autorką menu XI kolacji Przyjaciół Świata była Magda Gessler. W karcie dań znalazły się m.in: rosół na ogonach wołowych, pieczona kaczka z purée gruszkowo-korzennym, karmelizowanym jabłkiem i tymiankowym jous, a na ciastko czekoladowe z kremem z gorzkiej czekolady, konfitury z pigwy z musem kasztanowym.

Na scenie Przyjaciół Świata wystąpili: Nick Sinckler, zespół Pectus, który zaprosił zgromadzonych gości do muzycznej podróży i wspólnego śpiewania oraz formacja muzyczna Bad Boys Blue. Imprezę poprowadził Conrado Moreno. Nie zabrakło też gości specjalnych wydarzenia. Spotkać można było m.in. aktorkę Agnieszkę Sienkiewicz, utytułowaną kolarkę górską Maję Włoszczowską, oraz brazylijskiego siatkarza – Gilberto Amauri de Godoy Filho, pseud. Giba.

Emocjonującym punktem wieczoru była charytatywna aukcja, którą poprowadziła Paulina Smaszcz-Kurzajewska. W tym roku wylicytowano m.in.: ekskluzywny kubek i talerzyk ze złotym autografem Magdy Gessler za kwotę 25 tys. zł oraz zespołu Pectus za 8 tys. zł. Największe emocje wzbudziły dwie rekordowe licytacje: kolacji z Magdą Gessler – zapłacono za nią 36 tys. zł. oraz zwycięskiego roweru Mai Włoszczowskiej, który wylicytowano za najwyższą kwotę 41100 zł.

Środki zbierane podczas organizowanych przedsięwzięć przekazywane są na ratowanie i poprawę jakości życia chorych (najczęściej dzieci) i niepełnosprawnych. Fundusze z tegorocznej kolacji zostaną przeznaczone na pomoc Łódzkiemu Hospicjum dla Dzieci i Hospicjum Łódzkiemu oraz wybranym klinikom z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

***

Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” jest organizacją non-profit. Jego działalność koncentruje się na pomocy najmłodszym. Wsparciem objęte są szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Oprócz dobroczynnych kolacji, Stowarzyszenie oferuje też kubeczki i talerzyki z autografami znanych osób, a fundusze pozyskane w ten sposób przeznaczane są na szczytne cele.

Wśród znanych osób, które wsparły „Przyjaciół Świata” są m.in. Sting, Kenzo Takada, Patrizia GUCCI, Claudia Cardinale, Mario Vargas Llosa, Bonnie Tyler, Michał Urbaniak, Piotr Fronczewski, Andrzej Bartkowiak, Ewa Minge, Justyna Steczkowska, Jerzy Stuhr, Artur Partyka czy Cezary Pazura.

Za działania na rzecz potrzebujących Stowarzyszenie otrzymało nagrodę Grand Prix, w 2014 r. zostało laureatem Medalu „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej a w 2016 r. Fundacja na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przyznała Stowarzyszeniu “Przyjaciele Świata” Honorowy Medal SERDUSZKO ZA SERCE.