Strona Główna > Serial „The Good Doctor” premierowo na kanale AXN

Serial „The Good Doctor” premierowo na kanale AXN

Losy doktora Shauna Murphy’ego śledzą miliony fanów na całym świecie. Już 2 kwietnia 2019 roku serial zadebiutuje na kanale AXN.

Losy doktora Shauna Murphy’ego śledzą miliony fanów na całym świecie. Już 2 kwietnia 2019 roku serial zadebiutuje na kanale AXN.

W serialu „The Good Doctor” Shaun Murphy (Freddie Highmore), niezwykle uzdolniony młody chirurg zzaburzeniami ze spektrum autyzmu, dołącza do zespołu lekarzy z prestiżowego szpitala chirurgicznego St. Bonaventure. Jest samotny, ma problemy z komunikacją, a jedyną osobą, która go wspiera jest dr Aaron Glassman (Richard Schiff), który przeciwstawia się sceptycyzmowi iuprzedzeniom osób zarządzających szpitalem i wprowadza Shauna do zespołu.

Shaun będzie musiał pracować ciężej niż kiedykolwiek wcześniej, aby odnaleźć się w nowym środowisku i udowodnić współpracownikom, że jego niezwykłe umiejętności medyczne mogą ratować ludzkie życie.

Zobaczcie zwiastun:

Zdecydowanie najgłośniejszym przypadkiem osoby z zespołem Sawanta, która wykazywała wybitne uzdolnienia jest Kim Peek. Jegohistoria została przedstawiona w filmie „Rain Man”, w którym główną rolę zagrał Dustin Hoffman.Mężczyznaznał na pamięć 12 tys. książek.Potrafił wymienić z pamięcinazwy autostrad przechodzących przez każde amerykańskiemiasto, numery kierunkowe, kody pocztowe. Znał historię każdego kraju i daty panowania władców. Potrafił nawet rozpoznać ze słuchu utwory muzyczne, podawał datę i miejsce ich powstania.

Dwa lata temu sir Anthony Hopkins, w wywiadzie dla The Desert Sun, przyznał, że zdiagnozowano uniego zespół Aspergera. To neurologiczne zaburzenie powoduje, że osoby, których dotyka, mają utrudniony kontakt z otoczeniem. Aktor przyznał, że jest samotnikiem, nie chodzi na przyjęcia, nie ma też wielu przyjaciół. Zaburzenie pomagało mu jednak w aktorstwie, bo patrzył na ludzi inaczej niż inni, rozkładał postać na części. Jedną z cech ludzi z zespołem Aspergera jest fenomenalna pamięć, aHopkins z niej słynie. Potrafi wyrecytować siedem stron scenariusza bez pomyłki.

Podobnie Daryl Hannah, muza Quentina Tarantino, przyznała w jednym z wywiadów, że granie nigdy nie było dla niej uczeniem się roli na pamięć. Zawsze było jak znalezienie się w świecie fantazji, który dla niej wydawał się od dziecka czymś realnym i pozwalał na ucieczkę od rzeczywistości.

W Polsce słynna była historia 26-letniego Maćka, który jako osoba ze zdiagnozowanym autyzmem, skończył prawo na uniwersytecie w Białymstoku. W studiowaniu pomagała mu jego mama, która chodziła z synem na wykłady. Dopiero czas pokaże czy Maciek będzie mógł funkcjonować wwyuczonym zawodzie w takim stopniu, jak filmowy dr Murphy pracuje w szpitalu St. Bonaventure wSan Jose.

Serial „The Good Doctor” zostanie wyemitowany premierowo 2 kwietnia 2019 roku o godz. 21:00 na kanale AXN.