Zapraszamy na Wielkie Sprzątanie Gdańska-Południe! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zapraszamy na Wielkie Sprzątanie Gdańska-Południe!

Zapraszamy na Wielkie Sprzątanie Gdańska-Południe!

Zakład Utylizacyjny wraz z jednostkami miejskimi serdecznie zaprasza do sprzątania oraz świetnej zabawy! Tegoroczna edycja realizowana jest w nowej formule: zbieraj i graj! Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej „Drugie życie”.

Zakład Utylizacyjny wraz z jednostkami miejskimi serdecznie zaprasza do sprzątania oraz świetnej zabawy! Tegoroczna edycja realizowana jest w nowej formule: zbieraj i graj! Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej „Drugie życie”.

Wielkie Sprzątanie jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym już po razczwartyprzez Zakład Utylizacyjny przy współpracy z Urzędem Miasta, Radami Dzielnic oraz jednostkami miejskimi odpowiedzialnymi za „Czyste Miasto Gdańsk”, tj. Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych, Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, Gdańskimi Usługami Komunalnymi, Urzędem Gminy Kolbudy, i Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kolbudach oraz Sołectwem Bąkowo. Do przedsięwzięcia włączyły się także szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, lokalni aktywiści, Straż Miejska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

– mówi Michał Dzioba, Prezes Zarządu Zakładu Utylizacyjnego.

Akcja startuje 27 kwietnia o godz. 10.00, jednocześnie w dwóch miejscach. Centrum działań będą stanowiły:

Wszystkich chętnych zapraszamy po przybyciu do centrów działań po karty startowe, rękawice i worki, a zebrane odpady będzie można, jak co roku, wyrzucać do specjalnie oznakowanych kontenerów lub pozostawić w punktach zbiórek.

Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób segregować odpady oraz jak można nadać im drugie życie. W ramach gry terenowej „Drugie życie” należy dotrzeć do 15 punktów umieszczonych na mapie akcji i wykonać czekające tam eko zadania. Co ważne – proponowana gra nie jest grą na czas – możecie do nas dołączyć w wybranym momencie między godz. 10.00 a 12.00. Trasy są różnej długości, więc sami decydujecie jaki poziom trudności wybrać.

– dodaje Iwona Bolt, rzecznik prasowy ZU.

Wielkie Sprzątanie to również okazja by wesprzeć potrzebujących. Na stoisku Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Wystarczy chwila, aby nasz kod genetyczny trafił do bazy, z której będą mogły skorzystać osoby potrzebujące naszej pomocy. Usuwaniem dużych, dzikich wysypisk zajmą się specjalnie powołane ekipy, które jeszcze przed akcją zbierają zgłoszenia od mieszkańców nt. lokalizacji wymagających naszej ingerencji.

Harmonogram akcji przedstawia się następująco:

10:00-12:00 – Pobieranie eko zestawów startowych oraz mapek z wyznaczoną trasa gry i sprzątania

13:00-14:00 – Powrót do miejsca zbiórek, a tam:

15:00 – Zakończenie

Patronat medialny: Radio Złote Przeboje, Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki