Spotkajmy się na XXIII Festynie Białczańskim! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Spotkajmy się na XXIII Festynie Białczańskim!

Spotkajmy się na XXIII Festynie Białczańskim!

W pierwszy weekend sierpnia (3-4.08) zapraszamy wszystkich do Białki Tatrzańskiej. Już po raz 23. odbędzie się tutaj największa impreza letnia na Podhalu – Festyn Białczański!

W pierwszy weekend sierpnia (3-4.08) zapraszamy wszystkich do Białki Tatrzańskiej. Już po raz 23. odbędzie się tutaj największa impreza letnia na Podhalu – Festyn Białczański!

Festyn Białczański to impreza z wieloletnimi tradycjami! Po raz pierwszy zorganizowano go w 1996 roku nad brzegiem rzeki Białki. W 2019 roku odbędzie się na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska pod patronatem Radia Złote Przeboje.To kolejny przystanek na naszej wakacyjnej trasie. Spotkajmy się w naszym mobilnym studiu. Będziecie mogli przybić piątkę z Jerzym Telesińskim, zgarnąć radiowe gadżety, ale również wziąć udział w wyborach Harnasia Roku i Cepra i Ceperki Roku, a także bawić się na koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej. Gwiazdą tegorocznego Festynu będziePERFECT!

Sprawdźcie cały rozkład jazdy Festynu Białczańskiego 2019:

W sobotę 3 sierpnia już od godziny 12:00 będą toczyły się „harnasiowe próby” dla kandydatów, którzy zdecydowali się powalczyć w tym roku o tytuł Cepra i Ceperki Roku. Same wybory odbędą się tuż po oficjalnym otwarciu imprezy i uroczystym przywitaniu gości, które będzie miało miejsce o godz. 16:00. O 18:00 rozpocznie się muzyczna uczta – zapoczątkuje ją występ zespołu Grubson. Z kolei o 19:45 na scenie pojawi się zespół regionalny „Mali Białcanie”. O 20:30 nastąpi wręczenie nagród Harnasiowych prób, a chwilę później wręczenie nagród dla Cepra i Ceperki Roku. Po rozpaleniu Watry kolejna muzyczna niespodzianka – na scenie pod Kotelnicą wystąpi zespół Mrozu.. Na godz. 22:45 zaplanowano pokaz sztucznych ogni. Wieczór pożegnamy zabawą ze zespołem Druga Maryla i DJ.

W niedzielę 4 sierpnia jako pierwszy na scenie pojawi się zespół „Białcanie”. Zaraz po ich występie rozpocznie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku – wybory Harnasia Roku 2019. O 17:00 na scenie zagości zespół Poparzeni Kawą Trzy, a zaraz po nim zobaczymy popisy najmłodszych białczańskich górali – występ zespołu „Zyngierki Białcańskie”. O 19:30 nastąpi wręczenie nagród Rodzinnej Familiady, a kilka chwil później poznamy tegorocznego Harnasia – jury ogłosi swój werdykt. Po rozpaleniu Watry, które zaplanowano na godz. 19:45 spod szczytu Kotelnicy popłyną wszystkim dobrze znane dźwięki takich przebojów jak „Nie płacz Ewka” czy „Autobiografia” – gwiazdą tegorocznego festynu będzie bowiem zespół PERFECT. Po koncercie zapraszamy wszystkich na zabawę z zespołem „Śpasy”.

Jak co roku, także podczas tegorocznej edycji Festynu Białczańskiego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy – będą więc programu animacyjne, wesołe miasteczko, gigantyczne bańki mydlane, malowanie twarzy farbami, balonowe niespodzianki,mnóstwo zabaw, gier, konkursów i quizów a także doskonała zabawa w… śniegu! Wydzielone zostanie także specjalna strefa piany, a dla tych którzy szukają nieco mocniejszych wrażeń przewidziano zjazdy na ślizgawce.

Zapraszamy wszystkich 3 i 4 sierpnia do Białki Tatrzańskiej!