"Świat u Przyjaciół" - premiera nowego cyklu kolacji charytatywnych » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Świat u Przyjaciół” – premiera nowego cyklu kolacji charytatywnych

„Świat u Przyjaciół” – premiera nowego cyklu kolacji charytatywnych

5 października 2019 roku w hotelu Vienna House Andel’s Lodz odbędzie się premiera nowego cyklu Wieczorów Kulinarno – Artystycznych „Świat u Przyjaciół”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego projektu „Przyjaciele Gotują”, zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym. Formuła wydarzenia zakłada serwowaną kolację, jednak tym razem będą przygotowywali ją znani i cenieni szefowie kuchni z wybranego kraju świata. Pierwsza kolacja „Bella Italia” przeniesie gości w pełne smaku i zapachu włoskie klimaty.

5 października 2019 roku w hotelu Vienna House Andel’s Lodz odbędzie się premiera nowego cyklu Wieczorów Kulinarno – Artystycznych „Świat u Przyjaciół”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego projektu „Przyjaciele Gotują”, zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym. Formuła wydarzenia zakłada serwowaną kolację, jednak tym razem będą przygotowywali ją znani i cenieni szefowie kuchni z wybranego kraju świata. Pierwsza kolacja „Bella Italia” przeniesie gości w pełne smaku i zapachu włoskie klimaty.

Po dużym sukcesie cyklu kolacji charytatywnych „Przyjaciele Gotują”, w którym udział wzięła plejada najbardziej cenionych i znanych szefów kuchni z Polski m.in. Karol Okrasa, Robert Sowa, Michel Moran, Magda Gessler, przyszedł czas na zmianę formuły wydarzenia. „Świat u Przyjaciół” to nowy cykl wydarzeń charytatywnych będących jedną z form działania Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”, stworzonego przez grupę aktywnych, przedsiębiorczych kobiet, które sukces biznesowy postanowiły łączyć z działalnością dobroczynną. Projekt polega na organizacji spotkania dla 300-400 osób, w klimacie wybranego kraju. Serwowane dania przyrządzone zostaną według własnych, unikalnych przepisów znanych osobistości oraz szefów kuchni z danego kraju, a oprawa muzyczna będzie oscylowała wokół utworów reprezentatywnych dla danego regionu.

– mówi Joanna Nordyńska , Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świata.

Organizatorki zawsze dokładały wszelkich starań, żeby wyjątkowa oprawa wydarzenia przyciągała jak największa liczbę ludzi. Tak będzie zapewne i tym razem. Jakie atrakcje czekają gości premierowej kolacji cyklu „Świat u Przyjaciół”?

Do udziału w kolacji „Bella Italia” zaproszona została Mariaceleste de Martino – urodzona w Nowym Jorku, mieszkająca w Rzymie, dziennikarka i prezenterka wiadomości RAI News. Przygotuje ona przystawkę, którą będzie zestaw grzanek „Bruschetta”m.in. z karczochem marynowanym w oleju, pieczonym bakłażanem czy z suszonymi pomidorami i mozarellą di bufala z rejonu Kampanii. Jest to danie, które odwołuje się do korzeni rodziny Mariaceleste, pochodzącej z południa Włoch, z Amalfi i z Avellino. Autorką pierwszego dania będzie Francesca Romana Barberini – znana z radiowych i telewizyjnych włoskich programów kulinarnych. Z kolei danie główne przygotuje Cristina Bowerman – włoska szefowa kuchni z gwiazdką Michelin, którą zdobyła jej rzymska restauracja „Glass Hostaria”.

Całe wydarzenie poprowadzi Vito Casetti – osobowość telewizyjna, znana wielu widzom z programu reality show Wyprawa Robinson. Na scenie Przyjaciół Świata wystąpią: włoska gwiazda światowego formatu, legenda Italo Disco Francesco Napoli, znany między innymi z utworów „ Marina”, „Piano piano”, czy Ciao Italia”, zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem Nick Sinckler, SANAH, wokalistka, która na swoim koncie ma współpracę z Mattem Duskiem oraz zespół kameralny Venus String Quartet.

Na kolacji i tym razem nie zabraknie gości specjalnych ze świata sportu, kultury, czy show biznesu. Przyjaciele Świata nie zdradzają jeszcze nazwisk zaproszonych osób, ale biorąc pod uwagę fakt, że 11-letnie grono przyjaciół Stowarzyszenia jest bardzo duże, goście kolacji mogą liczyć na obecność znanych twarzy.

Niezmiennym elementem wieczoru w odświeżonej formule pozostała charytatywna aukcja. Tym razem poprowadzi ją dziennikarka i prezenterka Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Na licytacji pojawią się przedmioty przekazane przez gwiazdy sztuki i sportu, m.in. piłka siatkarzy z Mistrzostw Świata, koszulka Kuby Błaszczykowskiego z autografem, sukienka projektu Ewy Minge czy kapelusz od Al Bano z autografem. Dużą atrakcją będzie możliwość wylicytowania kolacji z wspomnianą wcześniej Cristiną Bowerman, jedną z autorek menu kolacji. Na licytacji pojawią się także kubki z kolekcji Limited Edition ze złotym autografem.

Realizację celów Stowarzyszenia można wesprzeć, kupując gadżety wyprodukowane specjalnie na tę okazję, dostępne podczas wydarzenia na specjalnym stoisku.

Środki zebrane podczas organizowanych przez Stowarzyszenie przedsięwzięć przekazywane są na pomoc, ratowanie i poprawę jakości życia chorych i niepełnosprawnych. Dochód z biletów oraz fundusze zebrane podczas pierwszej kolacji z cyklu „Świat u Przyjaciół” zostaną przeznaczone na pomoc: Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej UM Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. W. Biegańskiego w Łodzi oraz Specjalistycznemu Psychiatrycznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej Szpitala im. dr. J. Babińskiego w Łodzi.

– mówi Agnieszka Zarembska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świata.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau.

Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” jest organizacją non-profit. Jego działalność koncentruje się na pomocy najmłodszym, a wśród placówek objętych wsparciem znajdują się szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Oprócz dobroczynnych kolacji, Stowarzyszenie oferuje również kubeczki i talerzyki z autografami znanych osób, a fundusze pozyskane w ten sposób przeznaczane są na szczytne cele. Wśród osobistości, które wsparły działalność „Przyjaciół Świata” są między innymi: Sting, Kenzo Takada, Patrizia GUCCI, Claudia Cardinale, Basia Trzetrzelewska, Mario Vargas Llosa, Bonnie Tyler, Michał Urbaniak, Piotr Fronczewski, Jerzy Janowicz, Andrzej Bartkowiak, Ewa Minge, Justyna Steczkowska, Andrzej Kostenko, Artur Partyka czy Cezary Pazura. Za działania na rzecz potrzebujących Stowarzyszenie otrzymało w roku 2013 nagrodę Grand Prix, a w roku 2014 zostało laureatem Medalu „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej. 14 maja 2016 r. Fundacja na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przyznała Stowarzyszeniu “Przyjaciele Świata” Honorowy Medal SERDUSZKO ZA SERCE. Medal jest ogromnym wyróżnieniem oraz podziękowaniem za lata wsparcia otrzymanego od Stowarzyszenia przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki – jeden z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia można odnaleźć na stronie www.przyjacieleswiata.pl.