Strona Główna > Zapraszamy na spektakl „Narodowa Perła Gruzji” w Rzeszowie

Zapraszamy na spektakl „Narodowa Perła Gruzji” w Rzeszowie

Od 12 lutego 2020 roku na naszej antenie będziecie mogli wygrać bilety na to przedstawienie!

Od 12 lutego 2020 roku na naszej antenie będziecie mogli wygrać bilety na to przedstawienie!

Ośnieżone wierzchołki gór, w dolinach piękne dziewczyny i dzielni młodzieńcy, a do tego wino, taniec i śpiew – czyli, po prostu, GRUZJA. To kraj o wspaniałej, bogatej kulturze, muzyce zapierającej dech w piersiach i żywiołowych tańcach. W takim kraju każdy rodzi się artystą – artystą życia, bo śpiew i taniec są właśnie sensem życia.

I oto przed Państwem Narodowa Perła Gruzji, zespół „Adjarian Song and Dance”. Grupa otrzymała liczne certyfikaty i dyplomy merytoryczne, a także nagrody pieniężne i otrzymała jedne z największych uznań krytyków. W 2016 r. zespół uzyskał status akademicki dzięki nauczaniu i technikom, których udziela im Temuri Koridze, światowej sławy i najbardziej elitarny tradycyjny artysta tańca w Gruzji.

Zespół współpracował i występował z największymi gwiazdami tradycyjnej sztuki w tym regionie i kraju, a dzięki tej wspaniałej historii nadal lubi dzielić się swoją tradycyjną sztuką z innymi kulturami i narodami na całym świecie – a teraz może ich obejrzeć również polska publiczność.

Zapraszamy na spotkanie z tancerzami przybywającymi ze szczytów Kaukazu niczym orły i pragnącymi z gracją innego królewskiego ptaka – łabędzia – przekazać Państwu dawkę wrażeń mocnych jak gruzińskie wino i oszałamiających jak tamtejsze powietrze…

Spektakl odbędzie się 20 lutego 2020 roku w Filharmonii Podkarpackiejim. A. Malawskiego o godz.19:00.