"Śledztwo Pisma" - pierwsza polska seria reporterskich podcastów! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Śledztwo Pisma” – pierwsza polska seria reporterskich podcastów!

„Śledztwo Pisma” – pierwsza polska seria reporterskich podcastów!

Takiego projektu na polskim rynku jeszcze nie było! „Śledztwo Pisma” to pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio.

Takiego projektu na polskim rynku jeszcze nie było! „Śledztwo Pisma” to pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio.

Słuchacze znajdą w nim to, co w reportażu najważniejsze: rzetelność dziennikarską i weryfikację wszystkich informacji połączone z poruszającą opowieścią będącą pretekstem do opisania problemów, które są ważne dla wielu z nas. „Śledztwo Pisma” jest równocześnie fascynującym serialem z nieszablonowymi bohaterami i obfituje w zwroty akcji oraz zaskakujące odkrycia.

Śledztwo prowadzi Mirek Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych. Po tajemniczej wiadomości od informatorki dziennikarz wraca do bohaterów historii, którą opisał przed laty na łamach „Dużego Formatu”.

Małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wie, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Dlaczego Agata i Jan nie odpowiedzieli za własne czyny? Jak to się stało, że nikt nie dostrzegł zła w ich domu? A może ktoś ich chronił? I kim są ludzie, którzy sugerują, że na adoptowanych dzieciach lista ofiar się nie kończy?

Znęcanie się nad dziećmi jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Przemoc. Emocjonalne uzależnienie. Manipulacja. Oszustwo. Nieudolność wymiaru sprawiedliwości. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet.

Posłuchajcie!

„Śledztwa Pisma” słuchajcie co piątek na

W podcaście usłyszycie Mirka Wlekłego, który opowiada o swym śledztwie, oraz głosy jego rozmówców. Towarzyszy mu lektorka, Agata Turkot, która czyta wybrane fragmenty materiałów, akt i relacji.Głosów pozostałych członków ekipy tworzącej Śledztwo nie usłyszycie w podcaście, ale każdy z nich miał swój wkład w powstanie tego projektu. Producentem „Śledztwa Pisma” jest Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo i wydawca Pisma, a kierowniczką produkcji Barbara Sowa, która w Piśmie odpowiada za rozwój audio i kieruje wydaniami cyfrowymi miesięcznika.

Reżyserem serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Nagrań dokonano w studiu Osorno, należącym do Krzysztofa Czeczota.Autorem muzyki do Śledztwa jest Wojciech „Wojtall” Wierzba. Ilustracje do wszystkich odcinków serialu stworzył Tomasz Majewski.Za projekt strony sledztwopisma.pl odpowiada Karol Tyczyński, dyrektor artystyczny miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Jej wykonaniem zajęła się agencja interaktywna eBEST.

„Śledztwo Pisma”, pierwszy polski reporterski serial podcastowy powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka. Wyprodukowała je Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo/Magazyn Opinii”. Partnerem dystrybucyjnym projektu jest TOK FM, właściciel aplikacji z podcastami.

Polecamy!