Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale to we Wrocławiu powstał pomysł akcji, która swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej osób, instytucji, a nawet miejscowości w Polsce. Jakie miasto może mieć lepszy klimat do promowania życzliwości, jeśli nie Wrocław – symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości.
W tym roku z Biurem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia życzliwość propagują: Miejska Biblioteka Publiczna z szeregiem warsztatów i spotkań dla dzieci i dorosłych, Dolnośląskie Centrum Filmowe z warsztatem dla dzieci i projekcją filmu, Uniwestytet SWPS z wykładem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej oraz Art Hotel z warsztatami „Życzliwość i uważność” Kasi Gubały.
Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. Organizatorzy zachęcają, aby włączyć się akcji, publikując swoje zdjęcie z hasztagiem #DzienZyczliwosci. Są już z nami m.in. aktor Tomasz Karolak, pisarka, wrocławska noblistka Olga Tokarczuk, podróżnik Jarosław Kret oraz rysownik, autor wszystkich kreacji Dnia Życzliwości Andrzej Tylkowski.
Program 14. Dnia Życzliwości
16–22 listopada (sobota – piątek), Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej
12 spotkań i warsztatów dla dzieci i dorosłych
21 listopada (czwartek), Dolnośląskie Centrum Filmowe
– 18.00 Jak siebie samego… Lekcja empatii – wykład i spotkanie z dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską
– 18.00–19.30 Warsztaty dla dzieci
– 20.00 Projekcja filmu „Green Book”
23 listopada (sobota), Art. Hotel
– 11.00 Życzliwość i uważność – warsztaty z Kasią Gubałą