Rozdajemy bilety na występ Narodowej Perły Gruzji w Białymstoku! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Rozdajemy bilety na występ Narodowej Perły Gruzji w Białymstoku!

Rozdajemy bilety na występ Narodowej Perły Gruzji w Białymstoku!

Od 3 lutego 2020 roku na naszej antenie będziecie mogli wygrać zaproszenia na wydarzenie w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Słuchajcie uważnie Radia Złote Przeboje!

Od 3 lutego 2020 roku na naszej antenie będziecie mogli wygrać zaproszenia na wydarzenie w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Słuchajcie uważnie Radia Złote Przeboje!

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino. Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari.

Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.

To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

15.02.2020 r., godz. 17.00

Opera i Filharmonia Podlaska,

ul. Odeska 1, Białystok