Strona Główna > Jak dbać o naszą planetę? Poznaj kilka prostych sposobów

Jak dbać o naszą planetę? Poznaj kilka prostych sposobów

Zróbmy razem coś dla Ziemi! W tym tygodniu Odeta Moro podpowie, jak zmienić swoje przyzwyczajenia i pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Zróbmy razem coś dla Ziemi! W tym tygodniu Odeta Moro podpowie, jak zmienić swoje przyzwyczajenia i pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Planetę mamy tylko jednąi musimy o nią dbać. Jak to zrobić? Zacznijmy od siebie. To, co możemy zrobić od razu to nie tylko segregacja odpadów, czy porzucenie wody w plastikowych butelkach i picie kranówki.

Zastanówmy się, czy potrzebujemy kolejnej pary spodni? Nawet tych przecenionych o 50%. Jeśli potrzebujecie zmiany, odświeżenia starych ciuchów, zajrzyjcie do najbliższej krawcowej.

Czy na pewno musimy wyrzucić mikser i kupić nowy? Czy nie warto oddać go do naprawy? Być może tojedyniemała usterka.

Topytania, które warto sobie zadaćnie tylko ze względu na stan naszego konta. Przede wszystkim powinniśmy się na to zdecydować ze względu na środowisko! A zaoszczędzone pieniądze potraktujmy jako przyjemny skutek uboczny naszych działań 🙂

A uwierzcie, każde takie działanie (nawet najmniejsze) ma znaczenie.

W tym tygodniu na naszej antenie usłyszycie więcej wskazówek, jak być eko. Słuchajcie „Dobrego popołudnia z Radiem Złote Przeboje” po 16:00.

Więcej znajdziesz na