"Podróże z dźwiękiem", czyli Powitanie Lata 2020 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Podróże z dźwiękiem”, czyli Powitanie Lata 2020

„Podróże z dźwiękiem”, czyli Powitanie Lata 2020

Nowe atrakcje na Podzamczu. Multimedialny Park Fontann zaprasza na „Podróże z dźwiękiem” – poezja i wypoczynek na łonie natury w sercu Warszawy.

Nowe atrakcje na Podzamczu. Multimedialny Park Fontann zaprasza na „Podróże z dźwiękiem” – poezja i wypoczynek na łonie natury w sercu Warszawy.

Teren Podzamcza, tak chętnie odwiedzany przez warszawiaków i turystów przez cały rok, już w sobotę, 20 czerwca 2020 roku zyska nową atrakcję, która umili czas spacerowiczom.

Pusta fontanna główna, zajmująca powierzchnię 2 200 m2 zostanie wzbogacona o instalację artystyczną przygotowaną przez Marka Sułka, wybitnego artystę plastyka tworzącego w Warszawie. Na wystawę na terenie Multimedialnego Parku Fontann składa się mnóstwo kolorowych ryb, które unoszą się w powietrzu nad niecką fontann i łagodnie falują na wietrze. Ryby są nierozłącznie związane z żywiołem wody, a ich symbolika jest wyjątkowo bogata, oznaczać może narodziny, nieśmiertelność, morze, wolność, obfitość, a także mądrość i odrodzenie.

Instalacji artystycznej towarzyszyć będzie poezja oraz odgłosy przyrody z różnych zakątków świata. Kojący głos Adama Baumanna przeniesie odwiedzających nad polskie morze, odległy ocean oraz w rejon mazurskich jezior, czy szumiących rzek.

– mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Marek Sułek jest absolwentem ASP w Warszawie oraz Rietveld Academie w Amsterdamie – wydział sztuki monumentalnej, malarstwa i grafiki. Jest twórcą koncepcji – „Warszawa Niezwykła” – realizacji serii projektów, m.in. rzeźby pływającej po Wiśle – Papierowej Łódeczki, Różowego Drzewa przy PKiN, czy Czerwone Atakuje – Rondo de Gaulle’a. Artysta reprezentował Warszawę na „Wystawach Światowych” – Expo 2000 w Hanowerze oraz Expo 2015 w Mediolanie. W 2002 roku zrealizował projekt dla Nowego Jorku, w drugą rocznicę ataków na WTC, pt. „Skrawek Nieba znad Manhattanu”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw i prezentacji w Europie i USA.

Multimedialny Park Fontann, popularne miejsce spotkań, rekreacji oraz relaksu jest artystyczną, kulturalną i rozrywkową wizytówką Stolicy. Został otwarty w 2011 roku u podnóża Nowego Miasta. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Zespół fontann, wybudowany w rocznicę 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w miejscu dawnego parku ze stawem-brodzianką w tym sezonie nie został uruchomiony.