Krzysztof Cugowski zagra koncert "Jubileuszowy ro(c)k w sieci" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Krzysztof Cugowski zagra koncert „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”

Krzysztof Cugowski zagra koncert „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Legendarny wokalista świętuje podwójnie: pięćdziesięciolecie pracy artystycznej oraz 70. urodziny.

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Legendarny wokalista świętuje podwójnie: pięćdziesięciolecie pracy artystycznej oraz 70. urodziny.

Świętować mu przyszło w czasie pandemii, więc tradycyjne spotkania ze słuchaczami postanowił zamienić na wirtualne. Z tego powodu powstał wyjątkowy projekt, pod tytułem „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”, który będzie okazją do spotkań z publicznością, wspomnień i zaprezentowania repertuaru, który dotąd na koncertach nie pojawiał się często.

Projekt obejmuje nagranie i emisję online dwóch wyjątkowych koncertów Krzysztofa Cugowskiego, stanowiących podsumowanie pięćdziesięcioletniej działalności. Na repertuar każdego z nich złożą się specjalnie wyselekcjonowane utwory. Dobierając je, artysta kierował się również własnymi preferencjami, bo jak podkreśla, „najważniejsze to czuć radość na scenie i dzielić się nią z publicznością”.

4 lipca 2020 roku zapraszamy na pierwszy koncert, nagrany w wyjątkowym miejscu, w studiu im. Budki Suflera w Lublinie. Tuż obok, 50 lat temu, grupa dwudziestoatków nagrywała swój pierwszy utwór, który jeszcze nie stał się przebojem, ale dał młodemu zespołowi siłę, żeby walczyć o swoje miejsce w historii polskiego rocka. Tak zaczynała się sceniczna droga Krzysztofa Cugowskiego i trwa do dzisiaj.

Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu Krzysztofa Cugowskiego na

Wokaliście będzie towarzyszył Zespół Mistrzów złożony z wybitnych instrumentalistów, w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.