Strona Główna > Ustka Charlotta Sailing Days po raz drugi

Ustka Charlotta Sailing Days po raz drugi

W tym roku żagle w Ustce będą ponownie na fali!

W tym roku żagle w Ustce będą ponownie na fali!

W dniach 5-9 sierpnia 2020 roku odbędzie się druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days. To najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogizmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. Wpoprzednim roku wzawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach. Wtrakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi (10), choć warunki pogodowe – wiatr oprędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

W tym roku regaty w Ustce będą jeszcze bardziej widowiskowe, dzięki poszerzeniu ich o dodatkowe kategorie!Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutująjuniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser i Europa.W drugiej części wystartują, tak jak wpoprzednim roku, katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 iLatającyHolender. Dla tych klas regaty będą miały rangę Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy będą ścigać się o punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i sprawdzą swoje umiejętności na pełnym morzu przed startem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.Wszystkich zainteresowanych regatami Ustka Charlotta Sailing Days zapraszamy do zapisów dostępnych na stroniewww.ucsdays.com. Zachęcamy też do obserwowania kulisów wydarzenia naFanpage Ustka Charlotta Sailing Days.

Pierwsza edycja regat w Ustce udowodniła, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do tego typu zawodów sportowych, dlatego podjęto decyzję o realizacji drugiej edycji wtym roku. „Zeszłoroczne regaty w Ustce były pierwszymi zawodami na Środkowym Wybrzeżu orandze Mistrzostw Polski w tej kategorii żeglarskiej. Tym bardziej cieszy nas frekwencja i pozytywne opinie. Okazuje się, żeżeglarze ikibice docenilinie tylko odpowiednią infrastrukturę oraz dostęp do otwartego morza. Duże znaczenie miały też dodatkowe udogodnienia, takie jak: rozbudowana baza noclegowa blisko portu, najpiękniejsze w Polsce piaszczyste plaże, nadmorskie restauracje oraz szeroka oferta atrakcji, zktórych uczestnicy i ich rodziny korzystali podczas pobytu wUstce. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Ustka Charlotta Sailing Days weźmie udział jeszcze więcej miłośników żeglarstwa.” – mówi JacekGraczyk Burmistrz Miasta Ustka. Organizatorzy i sponsorzy liczą, że ta inicjatywa spopularyzuje żeglarstwo w Ustce.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Ustka, Dolina Charlotty Resort & Spa i Klub Żeglarski Pro Sport.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Ustka.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Grupa Energa.