Jak pobudzić kreatywność dziecka w domu? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak pobudzić kreatywność dziecka w domu?

Jak pobudzić kreatywność dziecka w domu?

Nowa rzeczywistość zmieniła to, w jaki sposób i z kim dzieci spędzają czas, czym jest nuda, a czym edukacja. Przebywanie całymi dniami w domowych, ograniczonych przestrzeniach spowodowało, że rośnie rola wszystkiego, co zajmie i zainteresuje najmłodszych. Co więcej, odciąży rodziców w tym 24-godzinnym dyżurze i pogodzi zdalną pracę zawodową z byciem rodzicem.

Nowa rzeczywistość zmieniła to, w jaki sposób i z kim dzieci spędzają czas, czym jest nuda, a czym edukacja. Przebywanie całymi dniami w domowych, ograniczonych przestrzeniach spowodowało, że rośnie rola wszystkiego, co zajmie i zainteresuje najmłodszych. Co więcej, odciąży rodziców w tym 24-godzinnym dyżurze i pogodzi zdalną pracę zawodową z byciem rodzicem.

Jak na to wszystko zareagowała branża artykułów dla dzieci?

– Pluszowe szczenięta, które umożliwiają czerpanie korzyści z najprostszych metod walki ze stresem, jak np. masowanie brzucha, oddychanie czy śmiech. Tulisie. W środku każdej przytulanki znajduje się wbudowany przycisk, który włącza jedną z trzech autorskich kołysanek skomponowanych przez profesjonalnego muzyka. Pomagają one maluchom oraz starszym dzieciom wyciszyć się i zasnąć. Kształt zabawek został dostosowany do anatomii dziecka i jego potrzeby przytulania się większą powierzchnią ciała.

– Poduszka dla niemowląt wywołująca odczucie przytulania mamy lub taty. To opcja dla zapracowanych rodziców, którzy szukają sposobu na uspokojenie swoich pociech w trakcie pracy w trybie home office.

– Śpiworek obciążeniowy dla maluchów. Delikatne obciążenie naśladuje przytulenie rodzica, aby zwiększyć poziom serotoniny i melatoniny, jednocześnie obniżając poziom kortyzolu. Wszystko po to, by pomóc dziecku szybciej zasnąć oraz dłużej i lepiej spać.

Z myślą o zapewnieniu dzieciom dobrego snu powstają nowe rozwiązania technologiczne. Japońska marka samochodów zaproponowała rytuał krótkiej przejażdżki samochodem, aby pomóc dzieciom zasnąć. Ta pierwsza na świecie ścieżka dźwiękowa to „kołysanka o zerowej emisji CO2”, która wykorzystuje dźwięki samochodu z częstotliwościami wytwarzanymi przez silnik. Skuteczność usypiania w samochodach wynika z „kojących częstotliwości dźwięku silnika”. Popularność zabawek rozwojowych rośnie nie tylko wśród kupujących, ale również wśród… wytwarzających. Firmy proponują coraz to nowsze propozycje dostosowując się do bieżących potrzeb klientów.

Popularność zabawek rozwojowych rośnie nie tylko wśród kupujących, ale również wśród… wytwarzających. Firmy proponują coraz to nowsze rozwiązania dostosowując się do bieżących potrzeb klientów.

Mądre i przemyślane wsparcie online jest szczególnie ważne teraz, kiedy rzeczywistość ograniczyła możliwość osobistego kontaktu. Kierunek rozwojowy to stawianie na jakość produktów dla dzieci, jedzenia, pielęgnacji, edukacji, życia rodzinnego, wszechstronny rozwój i utrwalanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i uczenia się.

W styczniu 2021 roku w kategoriach moda i dla dzieci ponad 30% ogłoszeń to były ogłoszenia z przesyłką. NaOLXciągle masz wybór, możesz odbierać osobiście, ale też od teraz możesz zamówić do paczkomatu albo punktu odbioru. Jest to rozwiązanie bezpieczne i wygodne – nie trzeba kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą. Nie musisz już jechać na drugi koniec Polski po używaną lampę, wymarzoną gitarę, sadzonki roślin czy ubrania dla dziecka z drugiej ręki. Wystarczy, że zamówisz je z przesyłką naOLX. Cała transakcja odbywa się w mobilnej aplikacji OLX.