Jak zrobić wiosenne porządki w kosmetykach? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak zrobić wiosenne porządki w kosmetykach?

Jak zrobić wiosenne porządki w kosmetykach?

W końcu nadeszła wiosna! Pamiętajmy, że zmiany za oknem powinny wiązać się ze zmianami w naszej codziennej pielęgnacji. Oto garść wskazówek, które pomogą Wam uporządkować Wasze kosmetyczki.

W końcu nadeszła wiosna! Pamiętajmy, że zmiany za oknem powinny wiązać się ze zmianami w naszej codziennej pielęgnacji. Oto garść wskazówek, które pomogą Wam uporządkować Wasze kosmetyczki.

Wiosenne porządki w naszych kosmetykach powinno się zacząć od sprawdzenia dat na produktach. Pozbądź się wszystkiego, co jest już po terminie ważności. Zwróć też uwagę na produkty, które masz otwarte ponad rok, a nie są przez Ciebie używane. Nie łudź się, że to się zmieni i być może w tym roku coś wykorzystasz. Skoro nie spełniło twoich oczekiwań wówczas, nie spełni i teraz.

Odrzuć produkty o bogatych, treściwych, tłustszych składach, które stosowałaś zimą. Na cieplejsze dni warto postawić na kosmetyki o lekkich formułach na bazie wody – tutaj doskonale sprawdzą się kremy o żelowej konsystencji. Nawilżenie i zatrzymywanie wody w skórze to podstawa, dlatego zwróć uwagę czy receptury zawierają także humektanty, jak aloes, kwas hialuronowy, gliceryna, pantenol, które aktywnie wiążą wodę w naskórku.

Podstawą w pielęgnacji cery latem jest stosowanie kremów i balsamów z filtrami UV, dlatego zwróć uwagę czy Twoje produkty zawierają je w swoim składzie oraz czy ich wartość jest dostosowana do Twoich potrzeb.

Na czas wiosenno-letni zrezygnuj z retinolu i kwasów silnie złuszczających, które mogą wywołać silne podrażnienia. Jeżeli po zimie Twoja skóra potrzebuje silniejszego oczyszczenia i złuszczenia, zastosuj peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty, które są delikatniejsze dla niej.

Ze względu na dużą ekspozycję na słońce należy odstawić produkty, które mogą wykazywać fototoksyczność. Zwróć uwagę czy w recepturach pojawiają się olejki eteryczne (zwłaszcza bergamotkowy, cedrowy, sandałowy, cytrusowy), dziurawiec, ruta zwyczajna, rumianek, piołun.

Swoją kosmetyczkę warto wzbogacić o produkty zawierające witaminę C, która jest silnym antyoksydantem. Wybierz kosmetyk o niższym jej stężeniu, by uniknąć podrażnienia, szczególnie jeśli posiadasz skórę wrażliwą. Z powodzeniem możesz zastosować krem z witaminą C pod krem z filtrem, dzięki czemu zyskasz podwójną ochronę – przed promieniowaniem UV oraz działaniem wolnych rodników.

Zrezygnuj z ciężkich podkładów, zwłaszcza tych silnie matujących. Daj swojej skórze odetchnąć po zimie i zamień je na lżejsze kremy BB.