Serialowe piątki +: "Paris Police 1900" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Serialowe piątki +: „Paris Police 1900”

Serialowe piątki +: „Paris Police 1900”

W tym tygodniu w mini audycji „Serialowe piątki +” polecamy Wam serial „Paris Police 1900”!

W tym tygodniu w mini audycji „Serialowe piątki +” polecamy Wam serial „Paris Police 1900”!

Przełom XIX i XX wieku zwykło nazywać się „Belle epoque”, zwłaszcza gdy myśli się o Paryżu. Ten najświeższy francuski serial kryminalny, który wiarygodnie i bez upiększeń pokazuje pracę policji w tamtym czasie, może sprawić, że słowa o „pięknej epoce” nie będą już przechodzić tak łatwo przez gardło.

Oto brzydkie, brudne miasto rozdarte konfliktami, prefektura, w której ważniejsza jest walka o pozycję niż dążenie do sprawiedliwości. W samym środku tego bagna młody detektyw Antoin Jouin ma wyjaśnić sprawę wyłowionych z Sekwany zwłok. Dość szybko okazuje się, że temat, który wielu innych by zlekceważyło, może zachwiać fundamentami całego kraju.

Twórcą tego ośmioodcinkowego serialu jest Fabien Nury, który kilkanaście lat temu napisał scenariusz do kinowej wersji słynnego kostiumowego serialu kryminalnego „Brygady Tygrysa”, a niedawno filmową fabułę głośnej „Śmierci Stalina”. W rolę detektywa Jouina wcielił się zaś Jeremie Laheurte, którego widzieliśmy wcześniej m.in. w „Życiu Adeli – rozdział 1 i 2″ czy „Prywatnej wojnie”.

Naszą mini audycję „Serialowe piątki +” usłyszycie w każdy piątek o 16:50 w Radiu Złote Przeboje!