Strona Główna > Marcin Margielewski opowiedział o swojej nowej książce „Dubaj krwią zbudowany” [POSŁUCHAJ]

Marcin Margielewski opowiedział o swojej nowej książce „Dubaj krwią zbudowany” [POSŁUCHAJ]

Autor książki „Dubaj krwią zbudowany” w rozmowie z Kamilem Baleją opowiedział o kulisach powstawania swojej najnowszej powieści.

Autor książki „Dubaj krwią zbudowany” w rozmowie z Kamilem Baleją opowiedział o kulisach powstawania swojej najnowszej powieści.

To trzecia, po „Modelkach z Dubaju” i „Koszmarze arabskich służących” książka z serii „Niewolnicy”, opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar.

Porażający los ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli swoje wieść w luksusie. Biedni, brudni, umęczeni i kompletnie niewidzialni dla bogatych mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj. Setki tysięcy robotników pracujących przy budowie zachwycających świat budynków każdego dnia ryzykują życie w ciężkich warunkach i śmiertelnym upale. Transportowani do pracy jak bydło, mieszkający w przypominających ciężkie więzienie obozach. Tracą zdrowie, a często życie, składając je na ołtarzu pychy, jaką napawa władców budowana przez nich metropolia.

Oficjalnie tylko nieliczni giną na budowach. Oficjalne dane podawane są rzadko i tylko wtedy, gdy nie da się ich ukryć, ale ambasady liczą każdego zmarłego obywatela. I każdego roku giną ich tu tysiące. Samobójstwa, choroby, udary, zawały, zatrucia. Historie kilku z setek tysięcy budowniczych Dubaju opowiada Marcinowi Margielewskiemu polski inżynier, który przez lata pracował dla największych deweloperów działających na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Całej rozmowy Kamila Balei z Marcinem Margielewskim możecie posłuchać poniżej: