Jak wspierać dzieci w ich pasjach? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak wspierać dzieci w ich pasjach?

Jak wspierać dzieci w ich pasjach?

Gościem Kasi Wilk i Kamila Balei w programie „Dobre popołudnie” będzie Barbara Halska – Nauczycielka Roku i ambasadorka programu Samsung Solve for Tomorrow.

Gościem Kasi Wilk i Kamila Balei w programie „Dobre popołudnie” będzie Barbara Halska – Nauczycielka Roku i ambasadorka programu Samsung Solve for Tomorrow.

Czy musimy odrywać nasze pociechy od smartfonów? Jak wykorzystać nowe technologie do rozwijania pasji dziecka? W „Dobrym popołudniu” zapytamy też, kto może dołączyć do programu Solve for Tomorrow.

Włączcie Radio Złote Przeboje i słuchajcie nas już 6 października 2021 roku od 14:00!

Solve for Tomorrow to globalny program firmy Samsung, który powstał w 2010 roku i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi w wielu krajach na świecie. W Polsce będzie stanowił wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Dzięki SFT młodzi ludzie mogą zmierzyć się z wyzwaniami XXI wieku, które są coraz dotkliwiej odczuwane z powodu kryzysu klimatycznego, czy z niewłaściwym korzystaniem z nowych technologii i Internetu. Celem programu jest wzmacnianie kompetencji przyszłości u młodych ludzi, zachęcanie ich do aktywizmu, twórczej odwagi i realizacji innowacyjnych projektów.

Do programu mogą zgłaszać się zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani realizują projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa oraz Klimatu. Dzięki udziałowi w Solve For Tomorrow, młodzi ludzie będą mogli nie tylko proaktywnie pomóc naszej planecie czy komuś w swoim otoczeniu, lecz także zyskają możliwość realizowania własnych pasji oraz nawiązania znajomości z młodzieżą ze szkół z całej Polski.

Program Solve for Tomorrow realizowany będzie w trzech etapach. 20 września rusza rekrutacja online poprzez formularz dostępny na stronie:

Więcej informacji znajdziecie