Młodzi z pomysłem w Radiu Złote Przeboje » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Młodzi z pomysłem w Radiu Złote Przeboje

Młodzi z pomysłem w Radiu Złote Przeboje

W jaki sposób wspierać dzieci i młodzież w ich pasjach? Słuchajcie naszego cyklu mini audycji!

W jaki sposób wspierać dzieci i młodzież w ich pasjach? Słuchajcie naszego cyklu mini audycji!

Dzieci różnią się między sobą, przejawiają odmienne zdolności i talenty. Rolą dorosłych jest uważnie przyglądać się im od najwcześniejszych lat. Jak to zrobić, czym przejawiają się dane zdolności i czym tak naprawdę są?

W naszej audycji opowiemy Wam w jaki sposób rozpoznać potencjał w młodym człowieku i jaka jest rola dorosłego w rozwijaniu pasji i nowych umiejętności u swojej pociechy. Czy mogą pomóc nam w tym nowe technologie?

Już od 11 października 2021 roku codziennie o 17:30 będziecie mogli posłuchać cyklu mini-audycji „Młodzi z pomysłem w Radiu Złote Przeboje”.

Samsung startuje z nowym programem edukacyjnym Solve for Tomorrow (SFT), w ramach którego młodzież może rozwijać swoje kompetencje i proponować rozwiązania skupione wokół trzech wyzwań współczesności: klimatu, zdrowia i bezpieczeństwa.

Solve for Tomorrow to globalny program firmy Samsung, który powstał w 2010 roku i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi w wielu krajach na świecie. W Polsce będzie stanowił wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Dzięki SFT młodzi ludzie mogą zmierzyć się z wyzwaniami XXI wieku, które są coraz dotkliwiej odczuwane z powodu kryzysu klimatycznego, czy z niewłaściwym korzystaniem z nowych technologii i Internetu. Celem programu jest wzmacnianie kompetencji przyszłości u młodych ludzi, zachęcanie ich do aktywizmu, twórczej odwagi i realizacji innowacyjnych projektów.

Do programu mogą zgłaszać się zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani realizują projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa oraz Klimatu. Dzięki udziałowi w Solve For Tomorrow, młodzi ludzie będą mogli nie tylko proaktywnie pomóc naszej planecie czy komuś w swoim otoczeniu, lecz także zyskają możliwość realizowania własnych pasji oraz nawiązania znajomości z młodzieżą ze szkół z całej Polski.

Program Solve for Tomorrow realizowany będzie w trzech etapach. 20 września rusza rekrutacja online poprzez formularz dostępny na stronie: