Magiczny czas Futbol Plus. Kolejny wielki turniej dla dzieci z niepełnosprawnościami! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Magiczny czas Futbol Plus. Kolejny wielki turniej dla dzieci z niepełnosprawnościami!

Magiczny czas Futbol Plus. Kolejny wielki turniej dla dzieci z niepełnosprawnościami!

Już w sobotę 20 listopada 2021 roku dzieci z niepełnosprawnościami zjadą z całej Polski, by rywalizować i bawić się podczas turnieju Futbol Plus w Warszawie. To unikalna inicjatywa dla chłopców i dziewczynek, w której rodzaj niepełnosprawności nie ma żadnego znaczenia. Ograniczenia tam znikają, a to nie jedyny element magii przygotowany przez organizatorów!

Już w sobotę 20 listopada 2021 roku dzieci z niepełnosprawnościami zjadą z całej Polski, by rywalizować i bawić się podczas turnieju Futbol Plus w Warszawie. To unikalna inicjatywa dla chłopców i dziewczynek, w której rodzaj niepełnosprawności nie ma żadnego znaczenia. Ograniczenia tam znikają, a to nie jedyny element magii przygotowany przez organizatorów!

– uśmiecha się Tomasz Wilman, który prowadzi drużynę Megamocni Kielce. Słowa byłego trenera kieleckiej Korony potwierdza Tomasz Giedronowicz, szkoleniowiec Futbolowej Bandy.

– mówi przedstawiciel organizatora zawodów w Warszawie.

Giedronowicz nie mógł zdradzić wszystkich atrakcji, jakie czekają na uczestników turnieju w Warszawie, ale wiadomo, że będą mieli do dyspozycji cztery boiska, na których zagrają podzieleni w zależności od stopnia sprawności. Nie będzie miał więc znaczenia wiek, płeć czy rodzaj niepełnosprawności. Ważne, by dzieci grające w piłkę na podobnym poziomie mierzyły się ze sobą.

– puszcza oko Giedronowicz z Futbolowej Bandy.

Już teraz wiadomo, że będzie to dzień pełen magii, bo na zawodach gościć będzie iluzjonista prowadzący na YouTube popularny kanał Magic of Y, którym zachwycał się m.in. Robert Lewandowski. Na boiskach Hali Piłkarskiej Bemowo pojawić ma się również Artur Boruc, legenda reprezentacji Polski i Legii Warszawa.

Turnieje Futbol Plus odbywają się w różnych miastach Polski, a tym razem w Warszawie zadebiutują kolejne akademie. Do stołecznej Futbolowej Bandy, Megamocnych Kielce, Pełnosprytnych Poznań, Wroclove Eagles Wrocław i Stomilku Olsztyn, dołączają również dzieci z drużyn: Jaguar Gdańsk, Mistrzowie Świata Krosno oraz Ukryty Skarb Lublin. Nowe drużyny i nowi zawodnicy pokazują, jak duże jest zainteresowane sportem osób niepełnosprawnych.

– opowiada Wilman. Transmisje zmagań niepełnosprawnych pokazują jak atrakcyjny może być to sport i pomagają zachęcić dzieci z niepełnosprawnościami, by również go spróbowały.

– dodaje Wilman, który w 2019 roku został uhonorowany nagrodą UEFA za prowadzenie Megamocnych Kielce.

Podobne obserwacje ma również trener Futbolowej Bandy.

– opowiada Tomasz Giedronowicz, który jednocześnie zaprasza wszystkich chętnych nie tylko do kontaktu, ale również do uczestnictwa w turnieju Futbol Plus 20 listopada na boiskach Hali Piłkarskiej Bemowo przy ulicy Księcia Bolesława 1/3.

Futbol Plus to błyskawicznie rozwijająca się w Polsce inicjatywa, dzięki której na boisku spotykają się dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności. Projekt zrzesza istniejące już akademie oraz wspiera te, które dopiero powstają. W Anglii istnieje już ponad 2200 takich drużyn rywalizujących w 36 ligach. Do niedawna w Polsce nie było choćby jednego zespołu, a dziesiątki tysięcy dzieci były całkowicie wykluczone z możliwości realizacji pasji i gry w piłkę nożną. W 2017 roku w Warszawie powstała jednak Futbolowa Banda, a po niej kolejne zespoły, w których dzieci regularnie uczestniczą w treningach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, jeżdżą na obozy wakacyjne i turnieje piłkarskie. Z inicjatywy korzysta już około 160 zawodników, a wszystkie akademie czekają na kolejnych. Plan rozwoju zakładam że do 2025 roku w Polsce będzie już 100 takich drużyn.

Partner Strategiczny projektu Futbol Plus: PZU

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Turniej został objęty patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich”