Strona Główna > Jak kochają Polacy? [RAPORT]

Jak kochają Polacy? [RAPORT]

Instytut Minds & Roses wykonał badania na zlecenie CANAL+ dotyczące… miłości! Sprawdźcie, gdzie Polacy szukają miłości, jak ją rozumieją i na którym miejscu znaleźliśmy się na liście najbardziej romantycznych narodów!

Instytut Minds & Roses wykonał badania na zlecenie CANAL+ dotyczące… miłości! Sprawdźcie, gdzie Polacy szukają miłości, jak ją rozumieją i na którym miejscu znaleźliśmy się na liście najbardziej romantycznych narodów!

Miłość kojarzy się Polakom przede wszystkim z pozytywnymi uczuciami jak np. bliskość, zaufanie, rodzina (miłość romantyczna) – każdą z tych cech wskazała prawie połowa badanych. Miłość to również partnerstwo i wsparcie.

Co piątej osobie miłość kojarzy się jednak z poświęceniem, a co dziesiątej ze sztuką kompromisów.

Ponad 40% kobiet i niespełna 25% mężczyzn wiąże miłość z szacunkiem.

Połowa osób po 49 r.ż. wiąże miłość z partnerstwem. Takie skojarzenia są najrzadsze wśród czterdziestolatków (jedynie niespełna 30% z nich kojarzy miłość z partnerstwem).

Miłości szukamy zazwyczaj wśród znajomych (50% badanych osób). Drugim najczęściej wskazywanym miejscem poszukiwania miłości jest Internet (np. aplikacje i portale randkowe). Miłości szuka tam 1/3 osób. Wraz z wiekiem spada liczba osób, które poszukują miłości w Internecie – wśród dwudziesto- i trzydziestolatków takich osób jest ponad 40%, natomiast wśród pięćdziesięciolatków odsetek ten spada do niespełna 30%. Częściej miłości w Internecie poszukują osoby z największych miast.

Co trzeci mężczyzna i co czwarta kobieta poszukuje miłości na imprezie, w klubie, pubie.

Na pierwszą randkę Polacy najchętniej chodzą na spacer i/lub do restauracji, kawiarni. Randka na świeżym powietrzu – na spacerze, pikniku jest zdecydowanie bardziej popularna wśród osób przed trzydziestką.

Z portali randkowych korzystało prawie 40% osób. Do skorzystania skłania przede wszystkim chęć poznania kogoś nowego oraz zwykła ciekawość. Osoby, które nie korzystały z portali randkowych zazwyczaj znalazły swoją drugą połowę w inny sposób.

Częsta jest również opinia, że na tego typu portalach więcej jest fałszu niż prawdy i nie można tam znaleźć prawdziwej miłości. Dla części osób portale randkowe wydają się jednak po prostu niebezpieczne.

Mężczyźni częściej niż kobiety zaglądają do portali randkowych, gdyż w realu są nieśmiali.

Pomimo tego, że z portali randkowych korzystają głównie osoby młodsze, mają one wizerunek miejsca dla każdego, bez względu na wiek.

Prawie połowa osób zna parę, która poznała się przez Internet. W większości przypadków udało jej się stworzyć stały związek.

Za najbardziej romantyczny europejski naród najczęściej uważani są Włosi. Na kolejnych miejscach znaleźli się Francuzi oraz Polacy. Na uwagę zasługuje również wysoka pozycja Hiszpanów.

Osoby przed trzydziestką równie często, jak Włochów wskazują Francuzów, natomiast zdecydowanie rzadziej od starszych grup wiekowych Polaków.

Szczegółowe dane znajdziecie w naszej galerii!