"Okrutna siostra", czyli sekret zbrodni, który może zniszczyć rodzinę » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Okrutna siostra”, czyli sekret zbrodni, który może zniszczyć rodzinę

„Okrutna siostra”, czyli sekret zbrodni, który może zniszczyć rodzinę

Książka „Okrutna siostra” to widowiskowy powrót autorki bestsellera „Córka Króla Moczarów” – Karen Dionne. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po opowieści o dwóch pokoleniach sióstr!

Książka „Okrutna siostra” to widowiskowy powrót autorki bestsellera „Córka Króla Moczarów” – Karen Dionne. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po opowieści o dwóch pokoleniach sióstr!

Rachel Cunningham ma dwadzieścia sześć lat. Od piętnastu – po tragicznej śmierci rodziców – przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Ma kłopoty z pamięcią i wini się za ich śmierć. Zabójstwo z przeszłości zaważyło na jej życiu. Jednak gdy na jaw zaczynają wychodzić szczegóły dotyczące przestępstwa, Rachel postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Bohaterka książkipostanawia wrócić do domu na pustkowie w dzikim lesie, gdzie próżno szukać sąsiadów czy innych znamion cywilizacji. To właśnie w starym domu, położonym wśród dzikiej przyrody, zamierza znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania.

Narratorkami powieści są dwie kobiety: Rachel i głos z przeszłości – jej matka – dzięki której poznajemy fakty mające znaczenie w całej układance.

Autorka „Okrutnej siostry” – Karen Dionne – w latach 70. wraz z mężem i córką przenieśli się na tereny Górnego Półwyspu w Michigan, by odpocząć od zgiełku miasta. W trakcie budowania drewnianego domu Karen z rodziną mieszkali w namiocie, czerpali wodę ze strumienia i uczyli się żyć wśród dzikiej natury. Lata spędzone w domku na odludziu miały ogromny wpływ na pisarkę.

– tak autorka pisała o tle bestsellerowej książki „Córka króla moczarów”.

Trudno nie zgodzić się, że na tło powieści „Okrutna siostra” także miało wpływ życiowe doświadczenie Karen Dionne. Czytając tę książkę, zagłębiamy się w świat bohaterów, którzy w obliczu przebywania wśród nieokiełznanej, bezkresnej przyrody, stają się bezbronni i tylko wspólne działanie może pomóc ją okiełznać.

Dionne jest autorką trzech powieści: „Dochodzenie. Na styku”, „Córka króla moczarów” i wydanej 2 listopada 2021 roku książki „Okrutna siostra”, której recenzję możecie posłuchać poniżej.