"Zgiń, przepadnij" - wywiad z autorką książki - Olgą Rudnicką » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Zgiń, przepadnij” – wywiad z autorką książki – Olgą Rudnicką

„Zgiń, przepadnij” – wywiad z autorką książki – Olgą Rudnicką

Z okazji premiery książki „Zgiń, przepadnij” porozmawialiśmy z jej autorką – Olgą Rudnicką. Dlaczego warto skusić się na przeczytanie nowości od wydawnictwa Prószyński i S-ka.?

Z okazji premiery książki „Zgiń, przepadnij” porozmawialiśmy z jej autorką – Olgą Rudnicką. Dlaczego warto skusić się na przeczytanie nowości od wydawnictwa Prószyński i S-ka.?

Czy to, o czym pisze Olga Rudnicka to czysta fikcja literacka? Pisarka przyznała, że nie lubi, gdy jej książkę czytają bliscy, bo zawsze doszukują się w wątkach elementów autobiograficznych. Okazuje się, że główną bohaterkę – Teklę – z autorką książki łączy jedynie… niechęć do kawy.

Dlaczego warto sięgnąć po lekturę spod pióra Rudnickiej?

O innych podobieństwach i różnicach między Olgą Rudnicką a bohaterami „Zgiń, przepadnij”, o pechu i prawach Murphy'ego usłyszycie w rozmowie Tomka Brhela z autorką:

Od najmłodszych lat Tekli towarzyszy pech. Nie wiadomo, czy to klątwa, czy też fatalne zrządzenie losu, ale nieszczęście dopada też każdego, kto się z nią zetknie, a przynajmniej taka opinia krąży w niewielkiej miejscowości, w której młoda kobieta mieszka od urodzenia.

Sama Tekla walczy z fatum wszelkimi możliwymi sposobami. Regularnie odczynia uroki, odsuwające złe wydarzenia, nosi przy sobie przedmioty przynoszące szczęście i woreczki z ziołami, które mają odpędzić złe moce, mimo to biedaczka wydaje się chodzącym prawem Murphy’ego.

Tuż przed trzydziestymi trzecimi urodzinami Tekla tego samego dnia traci pracę, narzeczonego i najlepszą przyjaciółkę. Przez załamaniem nerwowym ratuje ją dawno niewidziana kuzynka, Dominika, której smutna sytuacja tamtej jest na rękę. Dominika dostała wymarzoną pracę w Hiszpanii i potrzebuje kogoś zaufanego, kto zaopiekuje się mieszkaniem. Tekla z radością zostawia za sobą szczątki swego nieszczęsnego życia i wyjeżdża.

Dominika nie wierzy w żadnego pecha, dopóki samolot, którym miała polecieć, nie ulega nagłej awarii i lot zostaje przełożony. Wywołuje to kolejne reperkusje, a jedną z nich jest nieoczekiwanie znaleziony trup…

Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.