Strona Główna > Piknik Europejski – warszawskie obchody 18-lecia Polski w Unii Europejskiej

Piknik Europejski – warszawskie obchody 18-lecia Polski w Unii Europejskiej

Majówkę w Warszawie rozpocznie Piknik Europejski. To całodniowe, pełne atrakcji wydarzenie, które odbędzie się 1 maja 2022 roku na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 15.00-21.00).

Majówkę w Warszawie rozpocznie Piknik Europejski. To całodniowe, pełne atrakcji wydarzenie, które odbędzie się 1 maja 2022 roku na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 15.00-21.00).

W Multimedialnym Parku Fontann zabrzmi popularny europejski repertuar. Na scenie pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Włoch: znany z Mam TalentZespół na Dużym Rowerze”, grecki band „Mythos” i solista Roberto Ruggeri.

Wystąpi również warszawska szkoła tańca „Ritmo Bloco” w specjalnym projekcie z „Brass Federacją”.

Na terenie Parku będzie można spotkać również uliczny Teatr Akt, uzupełniający sztukę mimu, gestu i obrazu plastycznego elementami cyrku i tańca.

Wielką atrakcją niedzielnego popołudnia będzie występ artystów Teatru Muzycznego Roma. Zaprezentują przegląd największych hitów ze spektakli tego największego teatru musicalowego w Polsce.

Na najmłodszych czekają liczne gry i warsztaty oraz edukacyjny plac zabaw kreatywnych.

Dzieci, wraz z animatorami w strojach narodowych, ułożą mapę Europy, puzzle 3D, przygotują flagi i kotyliony, a z klocków zbudują europejskie budowle.

Oprócz strawy duchowej na uczestników Pikniku czeka również wybór dań z kuchni całej Europy.

Piknik zakończymy wspólnym, uroczystym odśpiewaniem „Ody do Radości” wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. A tuż po nim, o 21.30, zapraszamy na inaugurację nowego sezonu pokazów multimedialnych.

15.00 – rozpoczęcie Pikniku Europejskiego

21.00 – uroczyste odśpiewanie przez warszawiaków „Ody do Radości”

21.30 – pokaz inauguracyjny „Złota Kaczka”

Zapraszają: Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada

Partnerzy: Miejskie Zakłady Autobusowe, Teatr Muzyczny ROMA