Mistrzostwa Polski w szachach » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mistrzostwa Polski w szachach

Mistrzostwa Polski w szachach

Radio Złote Przeboje poleca dwie równoległe imprezy szachowe które odbędą się w Warszawie!

Radio Złote Przeboje poleca dwie równoległe imprezy szachowe które odbędą się w Warszawie!

W dniach 12 – 20 lutego odbędą się w Warszawie Enea Mistrzostwa Polski w szachach. Organizatorami imprezy są Polski Związek Szachowy, urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Hotel novotel Centrum. Finał nawiązuje do długiej tradycji ponieważ w tym roku wypada 85. rocznica pierwszego finału Mistrzostw Polski w szachach, który odbył sie również w stolicy.

Wśród zawodników znajdują się najlepsi polscy szachiści, m.in. Mateusz Bartel – zeszłoroczny mistrz Polski i zdobywca medalu za wynik indywidualny na Olimpiadzie Szachowej, a także Radosław Wojtaszek – jeden z dwudziestu najlepszych szachistów na świecie według rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej.

W turnieju weźmie udział 22 zawodników i zostanie on rozegrany systemem szwajcarskim.

Równolegle rozgrywane będą Budimex mistrzostwa polski kobiet w szachach. Tytułu Mistrzyni Polski będzie bronić Monika Soćko, jedyna Polka z tytułem męskiego arcymistrza szachowego i zeszłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kobiet w Rijece. Do medalowych faworytek zaliczane są także arcymistrzynie z czołówki polskiej listy rankingowej: Jolanta Zawadzka, Joanna Majdan – Gajewska i Joanna Dworakowska. W zawodach startuje 10 najlepszych polskich szachistek, które będą walczyć o medale w systemie kołowym. Turniej kobiet sędziować będzie legendarna polska szachistka Agnieszka Brustman, w latach osiemdziesiątych zawodniczka z pierwszej dziesiątki świata.

Zawody będą odbywały się w sali Promenada w Hotelu Novotel Centrum w Warszawie. Rundy zaczynają się od 12 do 19 lutego o godz. 15.00, ostatnia runda w dniu 20 lutego zacznie się o 9.00 rano. Na miejscu działać będzie kawiarnia szachowa, w której zawody będą komentowane na żywo oraz wystawa poświęcona pierwszym Mistrzostwom Polski i ważnym postaciom świata szachowego dwudziestolecia międzywojennego.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!