"Cudowne lato" już teraz wypełnia kina » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Cudowne lato” już teraz wypełnia kina

„Cudowne lato” już teraz wypełnia kina

Od 11 lutego w kinach będziemy mogli oglądać nowy film Ryszarda Brylskiego – „Cudowne lato”.

Od 11 lutego w kinach będziemy mogli oglądać nowy film Ryszarda Brylskiego – „Cudowne lato”.

„Cudowne lato” to najnowsza komedia Ryszarda Brylskiego, który od roku 2004 pracuje jako pedagog na wydziale reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Jest znany między innymi z reżyserii serialu Plebania oraz filmów Deborah (1995) i Żurek (2003), a „Cudowne lato” to jego trzecia fabuła. W obsadzie produkcji pojawili się: Katarzyna Figura , Cezary Łukaszewicz , Antoni Pawlicki oraz debiutantka Helena Sujecka .

Fabuła filmu śledzi rywalizację Rudego (Łukaszewicz ) i Konrada (Pawlicki ), pracowników konkurencyjnych zakładów pogrzebowych, walczących o serce miejscowej brzyduli – Kitki (Sujecka ), nad którą opiekę sprawuje jej matka, dobrze wszystkim znana sex bomba (w tej roli Katarzyna Figura ).

„Cudowne lato” jest swoistym mixem gatunków, ponieważ łączy w sobie elementy klasycznej komedii romantycznej z dużą dawką czarnego humoru . Antoni Pawlicki, Katarzyna Figura oraz kabaret Mumio, który również pojawia się w filmie, dbają o to, by owe stopienie się różnych konwencji było po pierwsze naturalne, a po drugie przyjemne dla widza.

Być może warto na chwilę zapomnieć o wciąż mroźnej zimie, wybierając się do kina na cudowną komedię Ryszarda Brylskiego.