Marzec w teatrze IMKA » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Marzec w teatrze IMKA

Marzec w teatrze IMKA

Nowe spektakle w teatrze Tomasza Karolaka.

Nowe spektakle w teatrze Tomasza Karolaka.

Niedługo minie rok odkąd Tomasz Karolak zaangażował się w prowadzenie własnego teatru IMKA . Powstanie teatru było artystycznym głosem pokolenia 40-latków, które chciało by to co widziane na scenie nie tylko przynosiło rozrywkę, ale także skłaniało do refleksji.

Scena przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie mieści się w budynku przedwojennej międzynarodowej organizacji YMCA. Jak twierdzi Tomasz Karolak:

Dyrektor teatru stawia przede wszystkim na aktora. Bez znaczenia czy jest znany szerszej publiczności, czy też nie. Najważniejszym kryterium jest tu warsztat i osobowość .

W teatrze Tomasza Karolaka IMKA marzec rozpoczyna się od premiery spektaklu „Nasze Miasto” w reżyserii Szymona Kaczmarka . Jest to refleksyjny obraz świata w którym żyjemy i przeszłości, która oddziałuje na rzeczywistość w której się obracamy. Reżyser próbuje zmierzyć się z przewrotnością naszej pamięci i przekonać nas do słabości własnego umysłu. Co ma wpływ na to w jaki sposób zapamiętujemy? Dlaczego o pewnych rzeczach pamiętamy, a o drugich niemal od razu zapominamy? Reżyser stara się pokazać jak przeszłość wpływa na rzeczywistość , w której się obracamy. W tym obrazie odnajdziemy emocje towarzyszące wracaniu do wspomnień, gdzie główne role odgrywają rodzice w świecie jaki nam przedstawili.

Kolejna marcowa premiera to obraz Remigiusza Brzyka „Wodzirej” . Jest to adaptacja scenariusza filmu o tym samym tytule z 1978 roku. Tytułowy Lutek Danielak pragnie odmienić swoje życie. Chce poprowadzić prestiżową imprezę, która mu to umożliwi. Ślepo dążąc do celu Lutek szybko zapomina o moralności , a osiągnięcie swego marzenia przeradza się w obsesję. Historia stara się skłonić widza do refleksji nad tym czym dziś jest sukces i czy każdy ma równe szanse w jego osiągnięciu. Czy rzeczywiście bez pewnych, nie zawsze moralnych, posunięć jesteśmy skazani na porażkę?

Te i inne spektakle do obejrzenia już w marcu w teatrze IMKA !