Weekend z Madonną w Radiu Złote Przeboje » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Weekend z Madonną w Radiu Złote Przeboje

Weekend z Madonną w Radiu Złote Przeboje

Królowa muzyki pop, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka, producentka i fenomen dekady lat 80. – Madonna będzie gwiazdą tego weekendu w Radiu Złote Przeboje.

Królowa muzyki pop, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka, producentka i fenomen dekady lat 80. – Madonna będzie gwiazdą tego weekendu w Radiu Złote Przeboje.

Madonna Louise Veronica Ciccone urodziła w 1958 roku w Bay City, w Michigan. Pod koniec lat 70. przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie uczyła się tańca, a także występowała w zespołach tanecznych.

Zagłosuj na swój ulubiony przebój madonny

Przełomem w jej karierze było podpisanie z wytwórnią Sire Records kontraktu na wydanie debiutanckiego albumu, który ukazał się w 1983 roku pod tytułem „Madonna”. Kolejny krążek „Like a Virgin ” został wydany rok później. Kiedy tytułowa piosenka i drugi singiel „Material Girl” stały się wielkimi hitami, wokalistka wyruszyła w pierwszą trasę koncertową. W roku 1986 Madonna zaprezentowała album „True Blue ” z przebojami „La Isla Bonita” i „Papa Don’t Preach”. Dopiero w 1989 roku ukazała się kolejna płyta artystki z premierowym materiałem – „Like a Prayer „. Krążek promował jeden z najgłośniejszych teledysków,kontrowersyjny klip przedstawiający Madonnę śpiewającą na tle płonących krzyży. Teledysk został potępiony przez Watykan za obrażanie symboli religijnych. Na kolejnym krążku z 1990 r. „The Immaculate Collection”, który był kompilacją największych przebojów artystki, znalazły się dwa nowe utwory – obrazoburczy singiel „Justify My Love ” oraz „Rescue Me”, który przeszedł do historii jako najwyżej debiutujący utwór kobiety na amerykańskiej liście przebojów.

Rok 1992 przyniósł płytę „Erotica „, która zebrała mało przychylne recenzje. W 1996 roku Madonna urodziła córkę i wraz z nową rolą matki zmieniła swój image, który stał się łagodniejszy. Za nowoczesny w brzmieniu krążek „Ray of Ligh t” Madonna otrzymała w 1998 roku nagrodę MTV Video Music w kategoriach klip roku i choreografia oraz nagrodę Grammy za najlepszy album pop i teledysk. W 2000 roku ukazał się kolejny, tym razem taneczny album wokalistki, zatytułowany „Music”.

Pchodzący z kolejnego albumu Madonny „American Life ” z 2003 r. teledysk do tytułowego singla wywołał kontrowersje, ukazując horror wojny w czasie, gdy Ameryka była w konflikcie z Irakiem. Nowa płyta „Confessions On A Dance Floor” z 2005r to powrót Madonny do jej korzeni. Z albumu prezentującego niepokorną muzykę taneczną pochodzą takie hity jak „Hung Up!” czy „I Love New York”. 12 studyjny album artystki „Hard Candy ” miał premierę w 2008r. Wielkimi przebojami okazały się – nagrany wspólnie z Justinem Timberlake i Timbalandem singiel „4 Minutes” a także inne kompozycje „Give It 2 Me ” i „Miles Away”. Płyta została uhonorowana nagrodą Japan Gold International Artist of the Year przyznawaną przez tamtejszy przemysł fonograficzny.

W swojej karierze Madonna brała udział także w produkcjach filmowych. W 1990 wystąpiła u boku Warrena Beatty w ekranizacji komiksu „Dick Tracy” a pięć lat później w filmach: „Blues in the Face” i „Cztery pokoje”. Największym sukcesem okazała się główna rola w musicalu Alana Parkera, „Evita ” za którą nagrodzono ją Złotym Globem. Efektem „Evity” był także kolejny przebój, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu utwór „Don’t Cry for Me Argentina „.

Totalną klapą okazał się natomiast film z 2002r w reżyserii Ritchie’ego, w którym Madonna zagrała główną rolę – „Swept Away ” („Rejs w nieznane”). Grę Madonny nagrodzono dwoma Złotymi Malinami – nagrodami za najgorszy film i dla najgorszych aktorów.W 2008 roku artystka zadebiutowała filmem Mądrość i seks w roli reżyserki, natomiast w 2003 roku rozpoczęła karierę pisarki dla dzieci , wydając serię książek Angielskie różyczki. Oprócz tego, Madonna zarządza olbrzymią korporacją Maverick i fundacją Raising Malawi. Prywatnie, gwiazda jest matką dwójki swoich dzieci (Lourdes i Rocco) oraz dwójki adoptowanych z Malawi (Davida i Mercy James).

Piosenkarka ma olbrzymi wkład w muzykę, wyznaczając trendy w popie, modzie oraz dziedzinach teledysku i koncertu, a oprócz tego zasłynęła z częstych zmian wizerunku i skandali głównie na tle seksualnym i religijnym.

Już w ten weekend w Radiu Złote Przeboje zagramy Wam największe przeboje Madonny, a także posłuchamy najlepszych fragmentów jej wywiadu.

Polecam gorąco weekend w Radiu Złote Przeboje z Madonną

Wojtek Babiarczyk