Weekend z Michaelem Jacksonem w Radiu Złote Przeboje » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Weekend z Michaelem Jacksonem w Radiu Złote Przeboje

Weekend z Michaelem Jacksonem w Radiu Złote Przeboje

Już w ten weekend w Radiu Złote Przeboje niezwykłe spotkanie z twórczością Króla Popu.

Już w ten weekend w Radiu Złote Przeboje niezwykłe spotkanie z twórczością Króla Popu.

Michael Jackson amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów, filantrop i… legenda! Urodził się w 1958 roku w Gary w stanie Indiana. Jako siedmiolatek rozpoczął wokalną karierę w rodzinnym zespole The Jackson Brothers, potem The Jackson 5 i The Jacksons. Co roku, począwszy od 1971 roku nagrywał solowe, ale pod szyldem zespołu płyty: „Got to Be There”, „Ben” (1972), „Music and Me ” (1973), „Forever, Michael (1975).

W 1978 roku wspólnie z Dianą Ross zagrał w filmie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Za produkcję piosenek odpowiadał Quincy Jones, który zajął się solową karierą Michaela. Piąty album artysty z 1979 roku „Off the Wall „, przyniósł takie przeboje jak „Don’t Stop 'Til You Get Enough” i „Rock with You „. Do współpracy muzyk zaprosił Paula McCartney’a oraz Stevie Wondera. Za ten krążek Jackson otrzymał swoje pierwsze ważne nagrody: American Music Awards oraz Grammy. Wówczas też nadszedł czas artystycznego usamodzielnienia się artysty od rodzinnej formacji i dominację na rynku muzyki popularnej.

W 1982 ukazał się kolejny studyjny krążek artysty – „Thriller „, najlepiej sprzedający się album w historii fonografii (ponad 104 miliony egzemplarzy na całym świecie) z takimi hitami jak „Billie Jean” oraz „Beat It”. Na potrzeby teledysku do „Billie Jean” Michael opracował tak zwany moonwalk , będący charakterystycznym krokiem scenicznym i znakiem firmowym artysty, a kostium z klipu „Thriller” oraz rękawiczka wyszywana kryształkami stały się inspiracją dla młodych ludzi.

Rok 1984 to wysyp nagród (osiem statuetek Grammy, osiem American Music Awards oraz trzy MTV Video Music Awards. W tym samym roku wystąpił na trasie koncertowej z The Jacksons, promując ich longplay „Victory”. Wspólnie z Lionelem Richie nagrał singiel „We Are the World” promujący akcję charytatywną dla Etiopii walczącej z plagą głodu. Akcję wsparło muzycznie wielu artystów największego formatu.

Po pięcioletniej przerwie w 1987 na rynku ukazał się longplay piosenkarza – „Bad ” z hitami „I Just Can’t Stop Loving You”, „Dirty Diana”, czy „The Way You Make Me Feel”. Artysta pojechał także w swoją pierwszą solową trasę koncertową – Bad World Tour, ukazując światu swój nowy image – twarz z jasną skórą po licznych operacjach plastycznych. W tym okresie nadano mu tytuł „Króla Popu”, a w 1990 roku pismo Vanity Fair uznało piosenkarza za „najpopularniejszego artystę w historii show biznesu”. Longplay „Dangerous” oraz singiel „Black or White ” z 1988 roku przyniosły artyście kolejny sukces i milionową sprzedaż.

Rok 1995 to dwupłytowe wydawnictwo – „HIStory: Past, Present And Future – Book „. Pierwszy krążek zawierał piętnaście największych przebojów artysty, na drugim znalazły się premierowe nagrania. Rok później Michael wydał „Blood on the Dance Floor (HIStory in the Mix)” zawierający nowy materiał oraz przeróbki z „HIStory”.

W 2001 roku na rynku ukazał się ostatni w karierze muzyka studyjny album „Invincible „, który rozszedł się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Promowały go single – „You Rock My World”, „Cry” oraz „Butterflies”. W tym samym roku otrzymał po raz drugi gwiazdę, tym razem za dokonania solowe w Rock and Roll Hall of Fame (Pierwszy raz odsłonił ją dla The Jackson 5).

Na początku 2006 roku ukazało się wydawnictwo „Visionary: The Video Singles” dokumentujące dwadzieścia najpopularniejszych singli artysty. W tym samym roku Michael odebrał Legend Award podczas MTV Japan’s VMA Awards . Następnie odebrał osiem nagród w londyńskim Guinness World Records, a potem Chopard Diamond Award za imponującą sprzedaż ponad 100 milionów kopii swoich albumów.

Artysta zmarł 25 czerwca 2009, w wieku 50 lat, wskutek „nagłego zatrzymania akcji serca ” Niedługo po śmierci muzyka światło dzienne ujrzało wczesniej nie publikowane nagranie „This Is It”, które szybko weszło na listy przebojów.

W swojej artystycznej karierze Jackson zdobył 14 nagród Grammy. Sprzedał ponad 750 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Był dwukrotnie żonaty (z córką Elvisa Presley’a – Lisą Marie Presley oraz Deborah Jones Rowe). Miał troje dzieci – Michaela Josepha Jacksona Juniora (nazywanego „Prince „), Paris Michael Katherine Jackson oraz Prince’a Michaela Josepha Jacksona II (zwanego „Blankiet”).

Artysta wywarł ogromny wpływ na kulturę masową. Przełamywał wiele stereotypów, w tym uprzedzenia rasistowskie. Swoją twórczością inspirował całe rzesze artystów – od popu, przez R&B po hip hop.

W ten weekend w Radiu Złote Przeboje zapraszamy na muzyczne spotkanie z „Królem Popu” Michaelem Jacksonem. Zagramy jego największe przeboje i wspólnie wybierzemy hit wszech czasów Michaela Jacksona.

Polecam gorąco, weekend w Radiu Złote Przeboje z Michaelem Jacksonem!!!!!

Wojtek Babiarczyk