Zobacz "Metro" w Krakowie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zobacz „Metro” w Krakowie

Zobacz „Metro” w Krakowie

Po blisko 20 latach, najsłynniejszy polski musical „Metro” zawita ponownie w Krakowie!

Po blisko 20 latach, najsłynniejszy polski musical „Metro” zawita ponownie w Krakowie!

W dniach 25 i 26 maja 2011 r. , w hali widowiskowo-sportowej Wisły zostaną wystawione po dwa spektakle w godz. 17.30 i 20.30 .

Musical „Metro” , obecnie świętujący swoje 20-lecie, cieszy się niezmienną popularnością wśród publiczności. Mamy nadzieję, że spektakl również dla krakowskiej widowni będzie niezapomnianym i pełnym wzruszeń przeżyciem!

Wystąpią m.in.: Janusz Józefowicz , Natasza Urbańska / Zofia Nowakowska / Natalia Srokocz , Rafał Drozd / Jerzy Grzechnik , Mariusz Czajka .

„Metro” to widowisko charakteryzujące się nie tylko ponadczasową tematyką, lecz również fantastycznymi efektami wizualnymi. Gra światła, ruchu i barw spleciona jest tu nierozerwalnie z muzyką.

Spektakl opowiada historię o uniwersalnym przesłaniu. Jest to opowieść o młodych ludziach-artystach, ich marzeniach oraz zderzeniu ideałów z rzeczywistością.

Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. Opowieść o pasji, namiętnościach, młodzieńczych ideałach, a przede wszystkim o romantycznej miłości.

Musical, który jest nieprzerwanie wystawiany od 1991 r., zyskał miano kultowego przedstawienia polskiej pop-kultury, a także kuźni gwiazd. Występowali w nim m.in.: Edyta Górniak , Katarzyna Groniec , Bogusław Linda , Olaf Lubaszenko , Cezary Pazura , Robert Janowski , Michał Milowicz czy Ewelina Flinta .

Dziś postacią pierwszoplanową i odtwórczynią roli Anki jest Natasza Urbańska . Muzykę do spektaklu skomponował Janusz Stokłosa . Scenarzystą, choreografem i reżyserem sztuki jest Janusz Józefowicz .