Strona Główna > 170 urodziny Toru Służewiec

170 urodziny Toru Służewiec

„170 lat minęło jak jeden dzień”. Na Torze Służewiec w 1841 roku po raz pierwszy odbyły się wyścigi konne. Dziś mija 170 lat od tego wydarzenia.

„170 lat minęło jak jeden dzień”. Na Torze Służewiec w 1841 roku po raz pierwszy odbyły się wyścigi konne. Dziś mija 170 lat od tego wydarzenia.

Pierwsze wyścigi w stolicy odbyły się 20 i 21 czerwca 1841 r. , na torze urządzonym w części ówczesnego Wojennego Pola Mokotowskiego, między dzisiejszym ulicami Puławską, Rakowiecką, Aleją Żwirki i Wigury, Filtrową, Nowowiejską i Polną. W programie przewidziano wtedy po 4 gonitwy każdego dnia. Do zawodów stanęło ogółem 19 koni. W niedzielne popołudnie na Torze Służewiec uczcimy bogatą historię warszawskich wyścigów konnych. Okrągła rocznica będzie dla wielu okazją, żeby przekonać się jak wyglądają wyścigi konne po 170 latach od pierwszej gonitwy. 19 czerwca w ośmiu gonitwach aż 75 koni .

Oprócz wyścigów, widzów czekają także: wystawę historycznej fotografii wyścigowej, rozlokowanej w Alei Wyścigowej i Trybunie Głównej, oraz wiele animacji w średniowiecznym stylu. Warto będzie zwiedzić rekonstrukcję namiotu rycerskiego , przyozdobionego w malowidła i herby rodowe . Taki umeblowany i wyposażony namiot stanowił wizytówkę rycerza podczas wypraw zbrojnych. Warsztaty łucznicze pozwolą zapoznać się z popularną, średniowieczną bronią miotaną.

Będzie można spróbować swych sił przy produkcji końskich podków, glinianych naczyń i wiklinowych koszy , ponieważ tajniki średniowiecznych rzemiosł przybliżą naocznie kowal, wikliniarz i garncarz.

Na dzieci czekać będzie kącik rysunkowy i strefa dmuchawców, w której wyzwolą swój nadmiar energii. Nie zabraknie darmowej waty cukrowej. Stoisko z nakryciami głowy pozwoli paniom odpowiednio doposażyć garderobę na coroczny konkurs najpiękniejszych kapeluszy, przeprowadzany podczas Gali Derby, która odbędzie się 3 lipca.

PRZYBYWAJCIE CAŁYMI RODZINAMI 19 CZERWCA NA