Wielki Finał Amatorskiej PlusLigi rozstrzygnięty » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wielki Finał Amatorskiej PlusLigi rozstrzygnięty

Wielki Finał Amatorskiej PlusLigi rozstrzygnięty

Zakończyła się druga edycja Amatorskiej PlusLigi. Finał odbył się w Gdańsku, gdzie cztery najlepsze ekipy walczyły ze sobą dwóch kategoriach wiekowych o miano najlepszej drużyny w kraju.

Zakończyła się druga edycja Amatorskiej PlusLigi. Finał odbył się w Gdańsku, gdzie cztery najlepsze ekipy walczyły ze sobą dwóch kategoriach wiekowych o miano najlepszej drużyny w kraju.

W hali Ergo Arena w kategorii młodzieżowej zwyciężył zespół BAQ Club Volleyball Team Kędzierzyn Koźle , a w finale kategorii Open pierwsze miejsce zajęła drużyna Kar-lab z Gdyni.

Podczas Finału Amatorskiej PlusLigi nie obyło się bez wielu emocji i dramatycznych pojedynków. W piątek drużyny rozegrały mecze półfinałowe. Do rywalizacji przystąpiły drużyny młodzieżowe. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły Baq Club Volleyball Team z Kędzierzyna Koźla z Gladiatorami Poznań . W drugim półfinale zespół UKS Świdnica musiał uznać wyższość drużyny UKS Leśnik Biłgoraj, która uzupełniła skład finału. W meczu o trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej zwyciężyła drużyna UKS Świdnica.

Po występach kategorii młodzieżowej rozegrano mecz w kategorii Open. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny Kar – lab Gdynia oraz Qmple Poznań . W kategorii Open najniższe miejsce na podium zajęli KupDruk.pl ze Szczecina, którzy pokonali drużynę ProNetBud Piekary Śląskie.

W sobotę na rozgrzewkowej hali Ergo Arena, tuż przed półfinałami Ligi światowej, odbyły się finały w obu kategoriach wiekowych. Walkę o pierwsze miejsce drużyny młodzieżowe. Mecz pomiędzy Baq Club Volleyball Team a UKS Leśnikiem Biłgoraj dostarczył wiele emocji. W meczu kategorii Open znakomicie grający siatkarze Kar-lab Gdynia nie dali szans drużynie Qmple Poznań i wygrali łatwo w trzech setach.

Drużyny, które zwyciężyły w obu kategoriach odebrały medale i puchary podczas półfinałów Ligi Światowej przy aplauzie publiczności, która gorąco oklaskiwała zwycięzców największego turnieju amatorskiego w siatkówkę w Polsce.

Amatorska PlusLiga zakończyła się sukcesem. Rekordowa liczba drużyn, która rywalizowała oraz wysoki poziom rozgrywek pokazał, że kolejne edycje już teraz zapowiadają się ekscytująco.

Patronem Amatorskiej Plus Ligi jest Radio Złote Przeboje