Kanon Filmów Polskich w Radiu Złote Przeboje » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kanon Filmów Polskich w Radiu Złote Przeboje

Kanon Filmów Polskich w Radiu Złote Przeboje

Od dzisiaj możecie wygrać Kanon komedii polskiej na DVD w porannym programie Złote Przeboje na Dzień Dobry. Przeczytajcie więcej o tej kolekcji.

Od dzisiaj możecie wygrać Kanon komedii polskiej na DVD w porannym programie Złote Przeboje na Dzień Dobry. Przeczytajcie więcej o tej kolekcji.

Kolekcja DVD „Kanon Filmów Polskich ” – najważniejsze i najlepsze filmy polskie, które powinny znaleźć się w domowej filmotece wielbicieli tych kultowych produkcji. W skład kanonu będą wchodziły trzy serie: komedie, klasyka oraz ekranizacje.

W serii „Komedie” dostępne są tytuły:

1. „Chłopaki nie płaczą” 2. „Jak rozpętałem II wojnę światową” 3. „Kochaj albo rzuć / Nie ma mocnych / Sami swoi” 4. „Miś” 5. „Nie lubię poniedziałku” 6. „Poranek kojota” 7. „Rejs” 8. „Seksmisja” 9. „Vabank” część 1 i 2 10. „Kingsajz”

Na czym polega fenomen polskich filmów, takich jak „Miś”, „Seksmisja”, „Sami swoi”? Dlaczego od lat przyciągają przed ekrany miliony widzów – mimo, że znane są prawie na pamięć? Być może dlatego, że są to filmy uniwersalne, wielopokoleniowe, a kultowe teksty z wielu z nich weszły już do języka codziennego . Są to filmy, które z sentimentem oglądają ludzie znający z własnych doświadczeń „tamte czasy”, a dla młodszych pokoleń stanowią genialne ich odzwierciedlenie.

Wydania DVD są wbogacone tekstami – komentarzami do filmów autorstwa znanych i cenionych filmoznawców i wykładowców szkół filmowych. Mimo, że same filmy znamy doskonale, nie mamy pojęcia ile anegdot, ciekawostek i zaskakujących okoliczności towarzyszyło ich powstawaniu…

Publikacje dołączone do poszczególnych filmów zawierają wiele informacji, które niejednokrotnie zaskoczą i zaintrygują czytelników.

Filmy z kolekcji „Kanon Filmów Polskich” zostały również wzbogacone o wersję z napisami angielskimi i dla niedosłyszących. Wszystkie pozycje z kolekcji będą wydane w jednolitej szacie graficznej – nowoczesnej i spójnej wizerunkowo – a dostępne będą w bardzo atrakcyjnej cenie, konkurencyjnej w stosunku do podobnych produktów dostępnych na rynku.

Całą kolekcję możesz wygrać od poniedziałku do piątku słuchając Radia Złote Przeboje na Dzień Dobry.