Jak się zmienił Polski plakat filmowy przez ostanie dekady? Zdradził Andrzej Pągowski » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak się zmienił Polski plakat filmowy przez ostanie dekady? Zdradził Andrzej Pągowski

Jak się zmienił Polski plakat filmowy przez ostanie dekady? Zdradził Andrzej Pągowski

Legendarny ilustrator Andrzej Pągowski opowiedział w „Morowym Weekendzie” o sile plakatu oraz o tym, dlaczego współczesny plakat filmowy przestał być… sztuką. Posłuchajcie!

Legendarny ilustrator Andrzej Pągowski opowiedział w „Morowym Weekendzie” o sile plakatu oraz o tym, dlaczego współczesny plakat filmowy przestał być… sztuką. Posłuchajcie!

Andrzej Pągowski to artysta grafik, autor ponad 1300 plakatów do filmów takich jak „Miś”, musicalu „Metro”, sztuk teatralnych, festiwali oraz konkursów piosenek. W Radiu Złote Przeboje opowiedział o swojej pracy ilustratora.

Słuchacze dowiedzieli się, jak powstawały plakaty do najbardziej kultowych polskich filmów. Artysta opowiedział też o swojej współpracy z najważniejszymi Polskimi reżyserami.

ANDRZEJ PĄGOWSKI (https://pagowski.pl/pl/c/PLAKATY/62)

Wraz rozwojem technologi zmieniał się plakat filmowy. Obecnie coraz rzadziej sięga się po ołówek i papier, a korzysta się ze specjalnych programów komputerowych.

W „Morowym Weekendzie” Andrzej Pągowski zdradził dlaczego tak się stało i gdzie szukać przyczyn tych zmian. Według niego coraz więcej plakatów robią osoby bez wykształcenia, posiadają one talent i umiejętności ale często brakuje im wiedzy przez co popełniają błędy. Kiedyś plakat miał powodować dyskusje, obecnie to tylko zdjęcie i nazwisko aktorów.

Posłuchajcie całej rozmowy Odety Moro z Andrzejem Pągowskim:

„Morowy Weekend” w sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00, tylko w Radiu Złote Przeboje!