Jak wyglądały wakacje w Polsce 30 lat temu? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak wyglądały wakacje w Polsce 30 lat temu?

Jak wyglądały wakacje w Polsce 30 lat temu?

Nawałnice, protesty, chłód nad morzem – tym charakteryzuje się lato 2017 w naszym kraju. A co doskwierało Polakom 30 lat temu?

Nawałnice, protesty, chłód nad morzem – tym charakteryzuje się lato 2017 w naszym kraju. A co doskwierało Polakom 30 lat temu?

Czy ciepło czy zimno, każdy czasami ponarzekać musi. Szalenie wdzięcznym tematem do obgadania z pewnością są wakacje i warunki atmosferyczne. W sytuacjach, w których wydaje nam się, że gorzej już być nie może, warto powspominać i przeanalizować czy przypadkiem nie marudzimy z przyzwyczajenia. Nierzadko naszym argumentem w dyskusji na temat zła tego świata jest stwierdzenie: „Kiedyś było lepiej” . Ale czy na pewno?

Te dzieciaki naprawdę miały na co narzekać w trakcie kolonii zorganizowanych w Świebodzicach w 1987 roku. Wakacje z duchami i bez ciepłej wody raczej nie należały do najprzyjemniejszych. 🙂

Małoletni wczasowicze z pewnością do końca życia będą wspominać lato 87′. Z kolei w wydaniu „Dziennika Telewizyjnego” z 25 czerwca 1987 roku zachwalano przygotowania ośrodków wczasowych, stanic harcerskich, a nawet prywatnych kwater do letniego sezonu. Miało być pięknie, a wyszło… jak zwykle.

Jak wyglądała Polska dzień przed wakacjami w 1987?

Nie zawsze było jednak aż tak źle (a przynajmniej inaczej to przedstawiano)! Lato 87′ obfitowało przecież w sukces polskich borowików ! Jak można narzekać, kiedy na Twój obóz przyjeżdża gwiazda – generał armii? A jeśli do tego dorzucić wybory Miss Plaży 87′ wybierane „naprawdę demokratycznie” w obecności tłumu plażowiczów – mamy wakacje idealne.

Wisienką na torcie były Mistrzostwa Polski w kierowaniu modelami kołowymi sterowanymi radiem z maleńkim samochodem marki Polonez na czele.

Naprawdę sądzicie, że lato 2017 jest takie złe? 🙂